13:59 - 26 Janar, 2020

Etiketim: gazetare

Beti Njuma nuk ndalet, ngjitet në majën 1825 metër në Vlorë

Gazetarja e njohur, Beti Njuma njihet për dëshirën dhe pasionin e saj për alpinizmin. Ajo ka ngjitur disa herë majet e maleve në vend, dhe...

Nexhmije Hoxha: Në burg me Dritëroin dhe disa gazetarë të huaj

Fletë nga ditari i burgut. Rileximi i vëllimit “Udhëtoj i menduar” të poetit të shquar në kushtet e izolimit total. Përse Dritëroi në Kuvend...

Gazetarët iranianë largohen nga televizioni shtetëror: Na falni që ju kemi...

Një grup gazetarësh iranianë kanë dhënë dorëheqjen nga televizioni shtetëror pas gënjeshtrave për sulmet ajrore të Iranit, që rrëzuan një aeroplan pasagjerësh Boeing 737-800...

Nuk ta kanë fajin gazetarët Lulzim!

Gazetari, Denis Dyrnjaja, përmes një postimi në Facebook, është shprehur se lideri i opozitës, Lulzim Basha u hakërrehet gazetarëve sikur e kanë ata fajin...

Vrasja e gazetares/ Kryeministri i Maltës jep dorëheqjen

Ka dhënë dorëheqjen kryeministri i Maltës, Joseph Muscat. Ai e njoftoi dorëheqjen muajin e kaluar pas kritikave për lidhjet e pretenduara të qeverisë së tij...

Video/ Rudina Magjistari qan live në emision, shihni çfarë surprize i...

Sot janë Krishtlindjet dhe dita perfekte për të bërë dhurata dhe surpriza. Dy surpriza të bukura ka marrë edhe gazetarja, Rudina Magjistari, live në...

Putin sot në konferencën e fundit për këtë vit, ja numri...

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, do të mbajë ditën e sotme një konferencë të fundit për media për këtë vit. Putin, çdo herë mban konferenca...

Miratimi i paketës Antishpifje/ Gazetarët: Ja çfarë do të bëjmë në...

Sot Kuvendi ka miratuar me 82 vota pro paketën Antishpifje. Ndërkohë, për këtë vendim ka reaguar edhe një grup mediash, duke treguar se çfarë...

Paketa Antishpifje, Rama: Ata jashtë janë shkelës të të drejtave të...

Kryeministri Edi Rama, nga foltorja e Kuvendit, ka komentuar projektligjin e Paketës së Antishpifjes, ku tha se gazetarët të cilët po protestojnë jashtë Kuvendit...

Asgjë personale, kjo nuk është beteja jonë me Ramën

Nga Andi Bushati Një mobilizim i pazakontë i komunitetit të gazetarëve po korr fryte të pa imagjinueshme ndërkombëtare, kundër prëpjekjeve të kryeministrit Rama për të...

E ëma feston datëlindjen, shihni urimin e ëmbël të Fiori Dardhës!

Sot mamaja e gazetares, Fiori Dardha feston datëlindjen. Në këtë rast të veçantë nuk mund të mungonte urimi i Fiorit për të ëmën. Ndërsa poston...

Rama sulmon mediat: Gjeneratorë të tmerrit, i luajtët mendsh njerëzit

Kryeministri i vendit, Edi Rama ka shkuar sot në Durrës, për të inspektuar ndërtesat e dëmtuara nga tërmeti dhe vëzhguar punën për shembjen e...

Meta: Gazetarët, heronjtë e këtyre ditëve

Presidenti i vendit, Ilir Meta, përmes një postimi në rrjetet sociale, ka thënë se gazetarët kanë qenë heronjtë e këtyre ditëve. Meta shkruan se çdo...

Foto/ Në shtëpinë e Iva Tiços mbërrijnë festat, ndizet pema e...

Festat e fundvitit po afrojnë, bashkë me to edhe atmosfera festive, përqafimet e ngrohta dhe darkat familjare. Atmosfera festive që thërret Krishtlindjet dhe Vitin e...

Vrasja e gazetares, arrestohet biznesmeni maltez

Një biznesmen maltez është arrestuar si pjesë e hetimit për vrasjen e gazetares, Daphne Caruana Galizia dy vjet më parë. Yorgen Fenech u ndalua nga...