14:13 - 22 Nentor, 2019

Etiketim: gabim

Tha se protestuesi kishte vdekur/  Ish-deputetja: Jam e lumtur, që më...

Ish-deputetja e PD-së, Oriola Pampuri ka reaguar pas lajmit që dha, duke thënë se një nga protestuesit kishte ndërruar jetë pas përplasjeve në Astir. ...

Historia e një mjekeje që ndryshoi përgjithmonë, pas një gabimi...

Histori Personale Ky operim, ndryshoi përgjithmonë jetën time. Mbase mund të ishte i disati në numër por më i veçanti.  Takimi i parë me pacienten...

Bllokimi i negociatave, Tusk mesazh shqiptarëve: Mos u dorëzoni!

Kreu i Këshillit të Europës, Donald Tusk, në një konferencë për media pas vendimit që Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut të mos i çelen...

Vjosa Osmani: Marrëveshja e Ramës me Vuçiç për ‘Mini-Shengen’, gabim i...

Kadidatja për kryeministre e LDK-së, Vjosa Osmani, ka komentuar marrëveshjen Mini-Shengen, e firmosur sot nga Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, Presidenti i Serbisë  Aleksander...

Katër arsye pse është mirë të gabosh

“Kam bërë një gabim.” Këto janë fjalët më të vështira për t’u pranuar, por e vërteta është se të gjithë bëjmë gabime. Edhe ata...

Si mbetën pa shkollë 70 maturantë, sepse mësuesja ngatërroi të dhënat

Rreth 70 maturantë të shkollës së Mesme të Bashkuar “Sali Halili” në Rrajcë të Përrenjasit nuk kanë mundur të rezultojnë fitues në asnjë nga...

5 shenja që tregojnë se jeni rrethuar nga njerëz manipulues

Manipulimi është një formë e abuzimit psikologjik që ju bën të brengoseni për identitetin tuaj. Dritare.net do ju tregojë shenjat qe sinjalizojnë se njerëzit...

10 gjërat që i keni bërë gabim deri tani

Ekzistojnë miliona e miliona gjëra që funksionojnë ndryshe, por ne jemi mësuar t’i përdorim në mënyrë tjetër. Për shembull, ju nuk keni pse torturoheni...