12:23 - 17 Tetor, 2019

Etiketim: ftohte

Ah ky byreku me qumësht!

Tani që është shumë ftohtë, një nga mënyrat e ngrohjes është edhe ushqimi. Një byrek i ngrohtë me qumësht, është gjithë çfarë ju duhet...

I ftohti pushton vendin, pezullohet mësimi në Korçë

Reshjet e dendura të dëborës dhe ngricat e forta kanë bërë që shumë shkolla të pezullojnë mësimin. Së fundmi mësohet se, Drejtoria Arsimore Rajonale...

Si do të jetë moti në ditët në vijim!

Pjesa më e madhe e territorit, këtë të mërkurë u dominua nga reshje të dendura dëbore. Dëbora u shoqërua edhe me ngrica, të cilat...

Ushqimet që duhet të hani, kur jashtë është shumë ftohtë!

Pas një dite të ftohtë, një pjatë me supë pule, makarona të ngrohta, ëëëmmm janë super të shijshme. Gjatë dimrit, ose në temperatura shumë...

Vendi pushtohet nga acari, çfarë pritet të ndodhë sot!

Prej disa ditësh vendi ynë është përfshirë nga një i ftohtë i madh, por ndërkohë pritet që temperaturat të ulen më shumë. Nga Instituti...

Video/ Të rinjtë sfidojnë të ftohtin në Ditën e Ujit të...

Me gjithë temperaturat e ulëta, nuk është harruar edhe festa e Ujit të Bekuar. Të rinjtë, në të gjithë vendin kanë sfiduar të ftohtin...

Palltot që do t’ju shpëtojnë nga ky i ftohtë!

Kur vjen koha e dimrit dhe kur magjia e dëborës zbehet, ju mendoni: “A do të ngrohet koha sërish?”, “Mezi po pres të vijë...

Këto janë arsyet pse gjithmonë ndjeni të ftohtë!

Nëse ju keni gjithmonë të ftohtë, pavarësisht nga moti ose temperaturat, ka disa arsye pse ndodh kjo. Lexoni më poshtë për t’i mësuar! Një nga...

Reshje bore dhe erë e fortë, ja çfarë thonë sinoptikanët!

Moti për ditën e sotme parashikohet me reshje bore dhe erë të fortë. Sipas Metoalb, zonat malore të vendit do të kenë reshje të...

E premtja, dita më e ftohtë e muajit. Ja çfarë pritet...

Janari ka nisur shumë ftohtë, me temperaturat të ulëta, reshje shiu e bore. Disa zona të Shqipërisë janë përfshirë nga stuhi bore. Ndërkohë që...

Si do të jetë moti sot, e enjte 27 dhjetor 2018

Masat ajrore të ftohta dhe të thata, me origjinë nga verilindja, do të dominojnë në të gjithë territorin e vendit, duke bërë që moti...

Këto foto tregojnë se dimri është një sfidë e vërtetë!

Njerëzit që janë të gatshëm të përballen me dimrin e ashpër, pavarësisht sa minus janë temperaturat, sigurisht që mund të përballojnë dhe shumë gjëra...

7 mënyra si të mbani këmbët dhe duart ngrohtë, gjatë dimrit

Duar të ftohta, zemër e ngrohtë, apo jo? Por kujt i intereson kjo në dimër? Kur duar dhe këmbët janë të ftohta, ju nuk...

Disa mënyra si të qëndroni ngrohtë në makinë, nëse nuk keni...

Nëse nuk keni kondicioner në makinë dhe temperaturat janë të ulëta, udhëtimi juaj do të jetë vërtet  i pakëndshëm. Dritare.net do ju tregojë disa...

Si do të jetë moti, e martë 18 dhjetor

Duke qenë se shirat ishin të pranishme në territorin tonë, një ditë më parë, edhe për këtë të martë mot i paqëndrueshëm na pret....