21:39 - 11 Nentor, 2019

Etiketim: Ftese

Basha sot në Korçë, fton të rinjtë të marrin pjesë në...

Kryetari i Partisë Demokratike ka nisur turin e tij "Rrugëtimi për Shqipërinë", ku po zhvillon takime në disa qytete të vendit. Sot ai do të...

Rama ftesë qytetarëve: Mos e humbisni takimin e Bujqësisë, në Sheshin...

Në datat 9 dhe 10 nëntor, në Sheshin Skënderbej, do të mblidhen në një takim fermerët nga i gjithë vendi, me produktet e tyre...

Zoran Zaev: Nuk na shkon ndërmend anëtarësimi në Unionin Ekonomik Euroaziatik

Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me 18 tetor iu refuzua hapja e negociatave me Bashkimin Evropian. Pas këtij refuzimi, përfaqësuesi i Përhershëm i Rusisë...

Ftesë për në Ersekë

Nga Rudina Xhunga Ishte Erion Isai, kryetari i ri Bashkisë Kolonjë që më ftoi këtë herë të shkoja, nëpërmjet një videoje gjithë dashuri, ku Nikoleta...

Video/ Rama, ftesë për në Kolonjë

Kryeministri i vendit, Edi Rama u ka uruar shqiptarëve një ditë të mbarë me një video, ftesë për të shkuar në Kolonjë, në Ditën...

Foto/ Gramoz Ruçi i bashkohet festës së 15-vjetorit të LSI!

Pak ditë më parë, mësuam se Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi ishte i ftuar në festën e 15-vjetorit të krijimit të Lëvizjes Socialiste për...

Soreca: Të dëgjohet ftesa për një mjedis politik më konstruktiv

Ambasadori i Shqipërisë në BE, Luigi Soreca ka reaguar për situatën politike në vendin tonë. Përmes një postimi në Twitter, Soreca ka kërkuar që...

Basha ftesë vlonjatëve: T’ua kthejmë ekonominë qytetarëve

Lideri i opozitës, Lulzim Basha ka zhvilluar këtë të diel një takim me banorët e Vlorës, ndërsa ka dëgjuar problemet dhe u ka ofruar...

Basha ftesë në protestë: Rama i ka larguar turistët nga Kruja

Lideri i opozitës, Lulzim Basha vazhdon me thirrjet për bashkim të shqiptarëve në protestën e 16 shkurtit. Pas Lezhës dhe Laçit, Basha u ka...

Kryeministri ka një ftesë: Ndiqni Festivalin Mbarëkombëtar të Teatrit tek skena...

Kryeministri Edi Rama në postimin e tij të mëngjesit në rrjetet sociale, këtë mëngjes ka një ftesë të veçantë. Ai fton të gjithë të ndjekin...

Trump fton Putinin në Shtëpinë e Bardhë

Presidenti i SHBA-së Donald Trump ka ftuar udhëheqësin rus, Vladimir Putin të vizitojë SHBA-në në vjeshtë. Sarah Sanders, sekretarja e Shtetit, u shpreh se,...

Pas Ramës edhe Basha i përgjigjet Nishanit: Jam dakord të ulem...

Pas përgjigjes pozitive të kryeministrit Rama ndaj ftesës së Presidentit Nishani për tu ulur në dialog me kreun e PD Lulzim Basha, edhe ky...