07:22 - 22 Janar, 2020

Etiketim: Frrok Çupi

Koha për të ngritur veshët kundër Trump

Nga Frrok Çupi Shqiptarët mos i quani ashtu si më parë, vetëm ‘pro- amerikanë’. Po flas për shqiptarët e politikës dhe të fesë. Ardhja në...

Analisti: Albin Kurti nuk do të bëhet kurrë kryeministër

Analisti Frrok Çupi i ftuar në “Top Talk” ka folur në lidhje me situatën politike në Kosovë, duke bërë një paralajëmrim të fortë, teksa...

SPAK-un e solli Zoti, por e duartrokasin viktimat

Nga Frrok Çupi Viktimat sot janë ballë përballë, të dy palët duke duartrokitur formimin e SPAK. SPAK është Struktura Speciale që do të bëjë apelin...

Frok Çupi: Kam nxjerrë Sali Berishën jashtë nga RD. S’doja ndërhyrje!

Në studion e emisionit “Top Talk”, u fol edhe për rolin e qeverisë dhe bashkëpunimit që duhet të kenë të dyja palët (media dhe...

Analisti: Demokracia nuk mbrohet me ushtarë

Analisti Frrok Çupi i ftuar në “Top Talk” ka folur për zhvillimet e fundit që po ndodhin, dhe përplasjen mes Presidentit, qeverisë dhe KED. Çupi...

Që sot PD është ushtare e Metës

Nga Frrok Çupi Në momentin kur përfaqësuesi i PD, vetë kryetari, vuri këmbën në zyrën e presidencës, Ilir Meta bëri një rrëqethje fitoreje: ‘Ah, po,...

Dy viktima: Drejtësia dhe Amerika

Nga Frrok Çupi Ilir Meta, president i Republikës, u kthye te vendi i krimit: Nga ora 3 deri në 4. 30 shpalli padinë e tij ndaj...

Frrok Çupi: Gent Cakaj, duhet larguar pas dështimit të negociatave

Për gazetarin dhe analistin Frrok Çupi, Gent Cakaj duhet të mbahet të paktën moralisht përgjegjës nëse Shqipërisë nuk i hapen nesër negociatat e anëtarësimit...

Frrok Çupi: Ilir Meta do të arrestohet

Analisti Frrok Çupi i ftuar në “Top Talk” ka paralajmëruar se Presidenti Ilir Meta, do të shkarkohet dhe më pas do të ndiqet penalisht. Çupi...

Tërmeti vjen prej panikut

Nga Frrok Çupi Ndërsa po thonë se paniku erdhi prej tërmetit, në thellësi të lëkundjeve njerëzore po ndodh e kundërta: Tërmeti erdhi prej panikut; si...

PD nxjerr nga varri, Azem Hajdarin!

Nga Frrok Çupi Sa herë i nevojitet, PD e nxjerr nga varri Azm Hajdarin, e përdor dhe pastaj e paketon prapë thellë në dhè. Partia...

Ilir Meta sot shiti PD duke e akuzuar për akte terroriste,...

I ftuar sot në emisionin “Top Talk”, gjatë analizimit të seancës dëgjimore së presidentit Ilir Meta në Komisionin Hetimor, publicisti dhe analisti Frok Çupi...

Dritare- Markata e politikës. Pj.3

Darka Rama- Meta në një restorant tek Pazari i Ri, u duk sikur zgjidhi përfundimisht problemet mes dy partive të koalicionit qeveritar. Kjo darkë...

Dritare- Markata e politikës. Pj.2

Darka Rama- Meta në një restorant tek Pazari i Ri, u duk sikur zgjidhi përfundimisht problemet mes dy partive të koalicionit qeveritar. Kjo darkë...

Dritare- Markata e politikës. Pj.1

Darka Rama- Meta në një restorant tek Pazari i Ri, u duk sikur zgjidhi përfundimisht problemet mes dy partive të koalicionit qeveritar. Kjo darkë...