05:51 - 20 Tetor, 2019

Etiketim: frigorifer

“Hap frigoriferin dhe shiko Ramën”, strategjia e normalizimit të vesit

Nga Andi Bushati Kushdo që i ka hedhur një sy të vëmendshëm mediave të kësaj të hëne, me siguri që nuk do t’i kenë shpëtuar...

5 produktet që patjetër duhen mbajtur në frigorifer

Djathi dhe mishi duhen mbajtur në frigorifer, kjo është mëse normale. Por për produktet e tjera , a e dini saktësish se ku duhen...

Video/ I riu hodhi frigoriferin në shkëmbinj, policia i vë gjobë...

Një person në Spanjë është tallur me faktin e riciklimit të pajisjeve që nuk përdoren më. Ai ka marrë një frigorifer dhe e ka...

Ja pse duhet të lini gjithmonë një monedhë në frigorifer, kur...

Të ikësh me pushime dhe të mos mendosh për atë që ke lënë është pothuajse e pamundur. Ashtu sikurse ju mësuam trukun që të...

Ja pse duhet t’i mbani mollët në frigorifer!

Mollët janë frutat që çdo familje duhet të mbajë në shtëpi, duke qenë se “një mollë mban larg mjekun”, në duhet t’i konsumojmë çdo ditë. Por...

A janë vezët e sigurta në kutinë e tyre të paketimit,...

Të gjithëve na ka ndodhur që pasi kemi blerë vezët, ose kemi harrur t’i fusim në frigorifer, ose i kemi lënë në kutinë e...

Pamje shqetësuese/ Mbajtën fetusin e abortuar 1 javë në frigorifer, më...

Një çifti amerikanësh nga shteti i Missourit janë detyruar të abortonin fëmijën që prisnin në javën e 14. Por ajo që çudit në këtë histori...

Këto 7 ushqime s’duhet t’i mbani kurrë në ngrirje!

Të gjithë ne bëjmë gabime me ushqimin, sidomos për futjen në tyre në frigorifer. Frigoriferi është shumë i dobishëm për kuzhinën, pasi e mban ushqimin...

Ja 10 gjëra që duhet t’i mbani në frigorifer! Nuk janë...

Megjithëse nuk janë ushqime, këto 10 gjëra duhen mbajtur në frigorifer. Frigorifer ynë është një pajisje,  pa të cilën ne me të vërtetë nuk mund...

Strategji për të paketuar frigoriferin e plazhit që të zgjasë gjithë...

Paketimi i frigoriferit të plazhit është një formë arti. Nuk bëhet fjalë vetëm se çfarë fusni brenda, por si e paketoni.  Ju nuk doni...

E vërteta befasuese e gjalpit që mbani në frigorifer

Një nga debatet më të nxehta të kuzhinës është ai mbi gjalpin: duhet apo nuk duhet ta mbash gjalpin në frigorifer?Disa njerëz mendojnë se...