03:58 - 14 Tetor, 2019

Etiketim: france

Macron: Ofensiva turke në Siri, mund të ringjallë ISIS

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron ka ripërsëritur thirrjen e tij ndaj Turqisë, që të ndalë ofensivën ushtarake në Siri, duke paralajmëruar se kjo mund...

Deputetët gjermanë: Merkel do ta bindë Presidentin Macron për negociatat

Franca është një vend skeptik në lidhje me çeljen e negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë në Bashkimin Europian. Por, dy deputetët gjermanë, Christian Petry dhe...

Riatdhesohen 60 shtetas nga Franca e Belgjika

Janë riatdhesuar në vendin tonë, 60 shtetas të cilëve u ishte refuzuar azili në Francë dhe në Belgjikë. Policia njofton se këto shtetas janë kthyer...

Sulm me thikë/ Vriten 4 policë në Francë

Një burrë ka vrarë me thikë  katër oficerë në selinë qendrore të policisë në Paris. Sulmuesi ende nuk është identifikuar, ndërsa uniformat blu e...

Drejt Anglisë në dhomën e motorit të anijes, kapen 8 shqiptarët...

Ishin nisur, drejt Britanisë së Madhe në një përpjekje të dëshpëruar, me shpresën për një jetë më të mirë, por janë zbuluar nga autoritetet,...

Vendimi i çuditshëm i gjykatës. Infarkti gjatë seksit në udhëtim pune,...

Megjithëse askush në botë nuk mund të jetë aq i praruar për grevë sa punonjësi francez, punonjësit në Francë kanë mbrojtje të jashtëzakonshme ligjore...

Ngatërroi Shqipërinë me Armeninë në Francë, komentatori: Nuk kam fjetur dy...

  U konsiderua si skandal, ngatërrimi i himnit të Shqipërisë në Francë. Por, pasi u mendua se ai skandal, u rregullua, komentatori bëri skandalin tjetër, duke...

Ndeshja nis me incidente, kombëtarja shqiptare nuk këndon himnin në Francë

Që pa nisur ndeshja Shqipëri-Francë, janë shënuar incidentet e para. Ashtu si në çdo përballje, përpara se futbollistët të nisin lojën, duhet të këndojnë...

Dhimbje, ndarje, urrejtje, 4 histori të mrekullueshme dashurie

Sulmet terroriste në mbarë botën, rritja e së djathtës ekstreme në Evropë, skllavëria seksuale në Spanjë e ngjarje të tjera të tmerrshme në mbarë...

Samiti i Poznanit/ Rama poston videon, përkrah kryeministrit të Francës

Kryeministri Rama ndodhet në Poloni në Samitin e Ballkanit Perëndimor, në kuadrin e procesit të Berlinit. Kryeministri Rama ka postuar në Facebook një video...

Shkatërrohet banda shqiptare që bëri kërdinë në Francë, sekuestrohet një pasuri...

Nëntë shqiptarë janë arrestuar gjatë një operacioni me mbi 130 policë në Montpellier në Francë. Operacioni i nisur prej disa kohësh ka vënë në pranga...

Djegia e Notre Dame/ Senati francez vendos përfundimisht: Do rindërtohet origjinal...

Senati francez ka votuar dhe miratuar rindërtimin origjinal siç ishte të Katedrales Notre Dame De Paris, e cila u dogj disa kohë më parë. Katedralja...

Video/ Demi i ngul bririn toreadorit francez, i shkakton plagë 25...

Toreadori francez Juan Leal ka pësuar një dëmtim të rëndë, një plagë 25 centimetra në të pasmë. Ky dëmtim i toreadorit erdhi pasi u...

17 vite në kërkim, arrestohet në Francë lideri famëkeq i organizatës...

Lideri i grupit separatist bask ETA është arrestuar pas 17 vitesh arratisje në Francë. Antonio Urrutikoetxea me pseudonimin Josu Ternera akuzohet për disa vrasje të...

Macron u premton francezëve: Do ta rindërtojmë katedralen Notre-Dame!

Ditën e djeshme, katedralja mesjetare Notre Dame de Paris u përfshi nga flakë masive, duke bërë që digjej një pjesë e madhe e saj....