11:10 - 20 Nentor, 2019

Etiketim: Fotografi

Këto janë fotot më të veçanta, të shkrepura në kullën e...

Kulla e Pizës është një nga monumentet më të rëndësishme të Italisë dhe një nga vendet më të vizituara në botë. Ndërtimi  i saj u...

Fotografi shqiptar apel për Holtën: Të ndalojmë shkatërrimin e këtij monumenti

Fotografi i njohur shqiptar, Nëntor Oseku, i pasionuar pas bukurie natyrore shqiptare, është bashkuar me ambjentalistët kundër ndërtimit të hidrocentralit në kanionin e Holtës...

Foto/ Justin Bieber dhe Hailey kapen duke u puthur, në një...

Ata ende nuk kishin porositur asgjë dhe tashmë gojët e tyre janë plot. Së fundmi Justin Bieber dhe Hailey Baldwin u fotografuan duke shijuar...

Çfarë ndodhi në Merdare? Eliza rrëfen momentin tronditës

Mëngjesin e sotme, Eliza Hoxha është ndaluar në pikën kufitare me Serbinë, nga policia serbe, vetëm se kishte me vete disa fotografi dhe katalogë...

Policia serbe ndalon Eliza Hoxhën në Merdarë, reagon kryeministri

Eliza Hoxha është ndaluar ditën e sotme nga policia serbe, pasi kishte me vete, një fotografi dhe katalog të nënshkruar nga UCK-ja. Ndërkohë, mësohet...

Fotot që dëshmojnë se roli mashkull-femër ka ndryshuar

31 vjeçari Eli Rezkallah nga Libani teksa ndodhej në një mbrëmje falënderimi dëgjoi një të afërmin e tij duke thënë se gratë duhet ta...

Foto/ Udhëtoi në 60 vende të botës për të shfaqur...

Një fotografe rumune, e quajtur Mihaela Noroc, ka udhëtuar nëpër 60 vende të botës 4 vitet e fundit. Ajo ka takuar, fotografuar dhe dëgjuar historitë...

Foto/ Fotografi fiton betejën ligjore për selfien që bëri majmuni

Nëse në Shqipëri nuk mbrohet e drejta e autorit, në asnjë fushë të krijimit dhe prodhimit, ndryshe ndodh në botë. Atje respektohen edhe të...

Foto/ “Ana tjetër e komunizmit shqiptar” në Muzeun Historik Kombëtar

Nuk ishte e lehtë të ngrije objektivin, të gjeje një kënd të përshtatshëm, dritën dhe të fokusoje për të bërë fotografi rrugëve të një...

Këto janë fotot e përzgjedhura nga konkursi i fotografisë në Britani...

Nga pikat e ujit në lëvizje deri tek retë e gazit në hapësirë, këto janë fotot nga konkursi i fotografisë në UK , që...

Fotografi nga Kalifornia zbulon “kuçedrën” shqiptare, që po përpin lumenjtë

Për katër vitet e fundit, fotografi Oegger St. Nick, me origjinë nga Kalifornia, ka eksploruar Shqipërinë, duke fotografuar peizazhet e saj të mrekullueshme dhe...

Fotografi i nudove të Melania Trump, ndërton shtëpi në Libofshë

Aristokrati, sipërmarrësi, princi i njëmijë e një jetëve e artisti kompleks Jarl Ale de Bassevile, shfaqet shpesh në Shqipëri. Është folur shumë për të...

Befasohuni me këto pamje/ 7 fotografitë më të mira, shkrepur me...

Një konkurs mbarëkombëtar ka shpallur 7 fotogratë më të mira të shkrepura me telefon. Duket se personat që i kanë fokusuar këto pamje në...

Foto/ Momentet historike nën objektivin e aparatit

Fotografitë e nxjerra nga arkivat pas shumë kohësh kanë një vlerë të veçantë sa historike po aq edhe artistike. Imazhet e së shkuarës janë...

Rama tregon nëse do ta mbajë në zyrë foton e Ilir...

Kryeministri i vendit i pyetur në “Top Story” nëse do ta mbajë foton e Ilir Metës si president në zyrën e tij, ai është...