13:11 - 23 Janar, 2020

Etiketim: foto

Fotot skandaloze/ Shqiptarët rrezikojnë jetën e tyre në rrugë!

Sipas raportit të fundit të Policisë Rrugore në vitin 2018, 227 persona kanë humbur jetën nga aksidentet rrugore. Këto shifra janë alarmante për një vend...

Foto/ Disa imazhe prekëse, që tregojnë fuqinë e mirësisë!

Në kohët e sotme, të  gjithë njerëzit i kushtojnë më shumë vëmendje punës dhe superimit. Shpesh harrojmë sesa e rëndësishme është të ofrojmë mbështetje...

Foto/ Ja si e kaluan fundjavën vipat shqiptarë!

Të gjithë ata që janë të angazhuar gjatë javës, me zor presin të kalojnë disa orë relaksi në fundjavë. Janë ditët kur të gjithë pas...

Ilva Tare, më në fund nxjerr foton me Selamin dhe fëmijët

Gazetarja Ilva Tare, është shumë e rezervuar. Nuk publikon shpesh foto të jetës private në rrjete sociale. Pas shumë kohësh, gazetarja ka publikuar në Instastory...

Këto foto mahnitëse të universit nuk do t’i shihni dy herë

Disa fotografi mahnitëse janë publikuar me rastin e konkursit të çmimit prestigjioz “ Fotografi i Astronomisë së vitit” që ka lidhje me fotografimi ne...

Foto/ Era e fortë rrëzon depozitën nga kati i 10, te...

Era e fortë, ka përfshirë Tiranën ditën e sotme. E për pasojë u rrëzua pema e Vitit të Ri, te sheshi “Skënderbej”. Ndërkohë, një qytetar...

Dafina Zeqiri poston për herë të parë foto me të dashurin

Që Dafina Zeqiri është në një lidhje, këtë e dimë të gjithë. Por se kush është partneri, jemi paksa në dyshime. Megjithëse flitet se...

Këto postime, të gjithë i urrejmë në Instagram!

Instagrami është një rrjet social argëtues ku mund të shohesh pafund, fotot e video të bukura. Është një medium ku mund të shprehësh më...

Nga tërmetet tek protestat e refugjatët/ Fotot që shokuan botën në...

Një ditë më parë kemi mbyllur një dekadë, dhe sot kemi nisur një dekadë tjetër. Shekulli XXI, ka qenë një shekull i mbushur me ngjarje...

Foto/ Nga Tirana në Paris, nga Londa në Nju Jork, ja...

  Disa më herët e disa më vonë, Vitin e Ri 2020 e kanë festuar tanimë mbarë globi. Një dekadë e re sapo ka hyrë, një...

Foto të rralla/ Ja si dukej dimri, qindra vite më parë!

Mendoni që vetëm sepse temperaturat janë disa gradë minus është ftohtë? Nëse po, shikoni këto foto të vjetra dimri që ju sjell dritare.net, dhe...

Ekspozita “As you go”, nga Anri Sala, kryelajmi kulturor në Spanjë

Anri Sala, është një nga emrat më të njohur të artit bashkëkohor. Më 14 dhjetor, Anri Sala hapi në Santander, Spanjë, ekspozitën “As you...

Foto/ Ja kush është 23-vjeçari që u vra në Elbasan!

Andi Zylyfi, mbeti i vrarë mbrëmjen e sotme, në Peqin. 23-vjeçari ishte bashkë me një shokun e tij, Ardit Uruçi kur është qëlluar me armë...

Jozefina Topalli poston foton e ëmbël me nipin në krahë

Ish-kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë, Jozefina Topalli mëngjesin e sotëm ka postuar një foto të ëmbël me nipin e saj. Ajo ndodhej në ambjentet e...

Vera Grabocka, Timo Flloko dhe një zemër e madhe e kuqe

Nuk ndodh shpesh që personazhet e njohura ta shprehin publikisht dashurinë që kanë njëri-tjetrin. Por për regjisoren Vera Grabocka nuk është aspak problem ta shfaqë...