10:57 - 16 Shtator, 2019

Etiketim: foto te rralla

Foto të pazakonta të familjes mbretërore britanike!

Nga gjithë familjet mbretërore, britanikja është ajo më e famshmja. Të gjithë njerëzit janë kuriozë të dinë se çfarë bëhet në mbretëri, duke filluar...

23 foto të rralla të familjes mbretërore britanike!

Në vitin 1857, mbretëresha Victoria nxori fotografinë e parë mbretërore, dhe më pas ajo u zhduk. Më parë nuk publikoheshin si sot, foto e...

Foto/ Ja si dukej Tirana e viteve ‘60!

Kryeqyteti i Shqipërisë përmban hapësira me shumë histori. Sot Tirana po përballet me domosdoshmërinë e urbanizimit, në kushtet ku ajo strehon pothuajse 1milionë banorë. Edhe pse...

Foto të rralla të vajzës së parë Ivanka Trump, do surprizoheni!

Mbase ju nuk e pëlqeni vajzën e parë Ivanka Trump, por pavarësisht kësaj ajo gjithmonë është një vajzë që përbën lajm.  Të qenit vajzë...

Foto të rralla të Princ Harryt me Lady Diana!

Dritare.net do ju ktheje mbrapa në kohë, dhe do ju tregojë disa foto të rralla të Princ Harryt me nënën e tij, Princeshë Diana. Nënë...

Foto/ Në ditëlindjen e Nënë Terezës, publikohen fotografitë e rralla të...

Në gusht të vitit 1989, Nënë Tereza arriti më në fund të hynte në Shqipëri pas shumë përpjekjesh të mohuara më parë nga regjimi...

Fotot e rralla të jugut, në plazh shkohej me rrugë kalldrëmi...

Në vitet 1930 për të shkuar në plazhet dhe bukuritë e Jugut, duhet të kalojë nëpër rrugët e kalldrëmit të Llogorasë. Në vitet ’30 nisi...