09:26 - 28 Janar, 2020

Etiketim: Florida

Trump braktis Nju Jorkun, do të zhvendoset përgjithmonë në Florida

Presidenti amerikan Donald Trump ka njoftuar se do ta bëjë Florida-n shtëpinë e tij të përhershme, duke e zëvendësuar me Trump Tower në Nju...

Guy Lawson: Ju tregoj për gjyqin në Florida me djalin e...

"Armët dhe Çunat"  është një libër i autorit Guy Lawson. Libri ka të bëjë me trafikimin e armëve, që çoi në shpërthimin e Gërdecit,...

Foto/ Kush është i riu që shkaktoi masakrën në Florida

    Policia ka bërë të mundur të identifikojë autorin e ngjarjes së ndodhur mbrëmjen e djeshme ne Florida. I cili hapi zjarr dhe la të...

Inxhinieri paralajmëroi tragjedinë në mbikalimin në Florida

Zbardhen detaje të reja nga tragjedia e ndodhur në Florida ku humbën jetën disa persona. Sipas “Daily Mail”, vetëm dy ditë para se të shembej...

Florida/ Dëshmitë e tmerrshme të nxënësve: E njihnim autorin, qëlloi mësuesin...

Dëshmitë që vijnë nga shkolla në Florida janë të dhimbshme. Një 19 vjeçar i armatosur, la të vdekur 17 persona. Sipas sherifit të policisë...

Ngjarje e rëndë në një shkollë në Florida/ Humbin jetën 17...

17 persona kanë humbur jetën nga sulmi me armë zjarri në shkollën Stoneman Douglas në Parkland, Florida. Autori i sulmit është 19 vjecari, Nicolas Cruz,...

Video/ Pamje shokuese me dron, uragani përmbyt Floridën

Uragani Irma, i kategorisë katër është cilësuar si një nga stuhitë më të fuqishme. Pasi la 25 të vdekur në Karaibe, ajo kaloi në...

Uragani Irma, flet shqiptari që jeton në Florida: Jemi të frikësuar...

Pasi shkatërroi Karaibet dhe la 25 të vdekur, uragani Irma i është drejtuar Floridës. Këtë të diel ajo ka prekur ishujt Key West në...

Historia e Xhemalit në Florida: Sonte presim Uraganin

Uragani “Irma” po drejtohet në Florida dhe pritet të godasë shtetin amerikan mbrëmjen e të shtunës. Pas shkatërrimeve masive dhe mbi dhjetëra viktima që shkaktoi...

Kërkojnë të grabisin shtëpinë, por ngatërrohen me pesonin e gabuar

Pesë persona janë arrestuar në Florida, SHBA, pasi të armatosur tentuan të grabisnin një shtëpi. Pamjet e filmuara nga kamera e sigurisë, tregojnë grabitësit, teksa...