03:51 - 24 Tetor, 2019

Etiketim: flokë

Më trego si lahesh, të të them personalitetin që ke!

Rutinat e hershme të mëngjesit shpeshherë fillojnë me një dush. Sidoqoftë, mënyra sesi  lahemi nuk është e njëjtë. Ne nuk mund ta vëmë re,...

Trendet e modës për flokë, këtë sezon

Javët e Modës që lamë pas, kanë debutuar jo vetëm veshje, çanta, këpucë, por edhe për modelete e flokëve aksesorët e tyre, që do...

Video/ Rozana Radi vendos 300 euro xixa në sy: Edhe Gili...

Këngëtarja dhe moderatorja, Rozana Radi është shfaqur krejt ndryshe në sezonin e ri të emisionit "Boom". Moderatorja ka vënë ekstejshën, duke e përshtatur me flokun...

Foto/ Deputeti Kujtim Gjuzi çudit me modelin e flokëve

  Deputeti konservator Kujtim Gjuzi, është shfaqur ditën e sotme në Komisionin Parlamentar me një model të flokëve që ka çuditur të gjithë. Modeli i flokëve...

Lori Hoxha ndryshon lukun, ja si duket tani!

Trashëgimtarja e Top Channel, njëkohësisht dhe blogere, Lori Hoxha, me ardhjen e vjeshtës, ka bërë dhe ndryshime në pamjen e saj. Ajo ka prerë flokët...

Ngjyra e flokëve këtë vjeshtë, lejla!

Trendet e fundit të modës, pothuajse të gjithë tani i njdekim përmes Instagramit. Nëse e keni vënë re, ngyra e flokëve që pritet këtë...

Foto/ Nevina Shtylla s’është më brune!

Moderatorja Nevina Shtylla, e cila nuk ka shumë kohë që është bërë nje fytyrë e njohur e ekraneve shqiptare, gjithmonë të vjen në mendje...

Ja pse nuk duhet t’i krihni flokët, kur i keni të...

Flokët janë një nga gjërat më të rëndësishme për një femër. Kurrsesi nuk do të donit t'i kishit të pashëndetshme, apo jo? Por, pa...

Ngjyrat dhe stilet e flokëve që do të jenë trend këtë...

Vjeshta po vjen dhe unë jam gati të ndryshoj gjithçka. Flokë, veshje, etj, etj. Me ndryshimin e stinëve, ndryshon edhe ngjyra e stili i flokëve....

Ky është ushqimi që ndikon në shtimin e yndyrës në flokë!

Kur kemi flokët me yndyrë, ne zakonisht përfundojmë duke marrë shampo të posaçme për këtë problem dhe i lajmë më shpesh sesa duhet. Por...

Shikoni aksesorët e flokëve që po bëjnë namin në Instagram!

Bizhuteritë nuk janë vetëm për duart, qafën, apo  veshët, por edhe për flokët. Mos mendoni se bizhuteritë në kokë i vendosin vetëm nuset, në ditën...

Foto/ Nuk do ta besoni si duken këto të famshme me...

Të famshmet e ndryshojnë shpesh ngjyrën e flokëve. Pothuajse aq herë sa edhe veshjen e tyre.  Por nëse i shohim ato me flokët e...

Disa modele flokësh të shkurtra, që janë trend këtë verë!

Tani që jemi në muajin korrik, do të thotë që kemi arritur në kulmin e verës dhe vapës. Por si të qëndroni në bukura...

Shiko çfarë iu bën këtë herë, Dafina Zeqiri, flokëve!

Mund të themi pa frikë që Dafina Zeqiri është një nga këngëtaret e showbizit shqiptar që luan më së shumti me stilin e flokëve....

Ja vipat që kanë treguar se ngjyra rozë e flokëve, është...

Ashtu siç ngjyrat e veshjeve bëhen trend në verë, edhe ngjyra e flokëve luan një rolë të rëndësishëm në stilin e vajzave. Nëse ju...