16:46 - 19 Tetor, 2019

Etiketim: fitues

Përfundon maratona e Tiranës, triumfojnë atletët kenianë

Ka përfunduar Edicioni i Katërt i Martonës së Tiranës. Kjo maratonë është dominuar nga sportistët nga Kenia, që kanë fituar edhe çmimet kryesore.   Fitues i garës...

Fituesit të paqartë, por humbësit janë të sigurtë

Nga Mero Baze Zgjedhjet në Kosovë ishin një mesazh i qartë i shoqërisë kundër përpjekjeve për të përdorur populizmin fallco dhe plagët e luftës, në...

Kush rezulton fitues në Kosovë, sipas Exit Poll-eve!

Sot janë mbajtur zgjedhjet e përgjithshme në Kosovë dhe është mbyllur procesi i votimit. Sipas Exit Poll-it nga analisti Baton Haxhiu, LDK dhe Vetëvendosja...

Basha: Jemi fitues, ja kush e thotë!

Turi i takimeve të kreut të opozitës, Lulzim Basha me strukturat e PD, po zhvillohet në Jug të vendit, ku, si në të gjithë...

Përfundon numërimi, ja kush u shpall fitues në Patos dhe Delvinë!

Ka përfunduar numërimi i votave dhe në dy bashki, atë të Patosit dhe Delvinës. Në këto bashki, fituese janë shpallur dy kandidate socialiste, të cilat...

Sot dalin përgjigjet e Lotarisë Amerikane, ja si mund të kontrolloni...

Nëse keni aplikuar për Lotarinë Amerikane, Ambasada e SHBA-ve njofton se sot, duke filluar nga ora 18:00, mund të zbuloni nëse jeni apo jo...

13 gjërat që fituesit e lotarisë s’do t’jua tregojnë kurrë!

Fituesit e lotarive priren të humbasin shpesh miq, duke bërë spektakël dhe treguar se ata, po që janë të pasur tani. Fituesit e lotarive,...

Kujdes nga mashtrimet! Ambasada Amerikane jep njoftimin e rëndësishëm për lotarinë

Ambasada Amerikane ka dhënë një njoftim të rëndësishëm për të gjithë fituesit e lotarisë DB2019. Ambasada këshillon fituesit që mos të kryejnë pagesë, por...

Çmimi Nobel në Kimi, ja fituesit!

Çmimi Nobel në Kimi për vitin 2018 i kanë marrë 3 shkencëtarëve. Ata janë Frances H. Arnold, George P. Smith, dhe Gregory p. Winter. ...

Historia e çiftit nga Fieri, që fitoi Llotarinë Amerikane

Nga Dritare.net “Që kur isha e vogël ëndërroja të jetoja në Amerikë, për shkak të këngës së Krishtlindjeve." Dhe një ditë, Gerta ia doli të...

Ëndrra amerikane/ Fituesit e lotarisë shpallen sot, ja çfarë ore!

Dita e sotme është një ditë e veçantë për shumë shqiptarë. Sot për një pjesë të tyre do të realizohet “ëndrra amerikane”. Këtë pasdite, rreth...

Ja data dhe mënyra si do të shpallen fituesit e lotarisë...

Për të gjithë ata që kanë aplikuar për lotarinë amerikane, muaji maj është i veçantë. Edhe pse si zakonisht përgjigjet dilnin më datë 3...

Finalja e “Big Brother”, zbulohet kush është zgjedhur çifti fitues

Në shtëpinë e “Big Brother” kanë mbetur vetëm 6 persona, nata finale e këtij spektakli erdhi shumë shpejt dhe këtë të shtunë fiken dritat....

Sot dalin përgjigjet e Lotarisë Amerikane, ja si të kontrolloni nëse...

​Duke nisur nga dita e sotme, të gjithë aplikantët e regjistruar të programit të llotarisë DV-2018 mund të kontrollojnë statusin e tyre nëse janë...