21:40 - 11 Nentor, 2019

Etiketim: Finlandë

Edi Reja: Ja kush do ta zëvendësojë Elseid Hysajn!

Sot trajneri i Kombëtares Shqiptare, Edi Reja ka zbuluar se kush do ta zëvendësojë Elseid Hysajn në ndeshjet që kemi me Turqinë dhe Moldavinë....

Finlandë/ Shpallet rezultati i zgjedhjeve, ja kush fiton!

Rezultatet e zgjedhjeve parlamentare të Finlandës tregojnë se Partia Social Demokrate (SDP) fitoi me 17.7% të votave. Zgjedhjet u mbajtën të dielën e 14...

Burger dhe pica/ Pushimet e mia në Finlandë

Nga Edit Kapcari Më në fund disa ditë pushime dhe për mua. Duke qenë se këtë vit kam filluar një punë të re dhe këtu në...

Habit Finlanda, heq nga shkolla matematikën, fizikën dhe gjeografinë

Sistemi finlandez i edukimit është konsideruar si një nga më të mirët në botë nga vlerësimet ndërkombëtare, megjithatë autoritetet arsimore kanë vendosur të revolucionalizojnë...