11:49 - 24 Shtator, 2019

Etiketim: finale

Dashuri, përplasje dhe shumë të papritura: Mbyllet sezoni i parë i...

Së pari na lejoni t’jua përshkruajmë finalen e sezonit të parë të serialit #Love #Likes #Tirana me vetëm një fjalë të vetme: BOMBASTIKE! Ngjarje të...

Gjysmëfinalja e Eurovizion, ja 10 shtetet që shkuan në finale!

Mbrëmjen e djeshme është mbajtur nata e parë e gjysmëfinales së Eurovizion, në Tel Aviv të Izraelit. Mbrëmja u shoqëruar plot emocione, surpriza e performaca...

Era Istrefi në konferencë më FIFA, shihni sa ka kushtuar veshja...

Ditën e nesërme do të zhvillohet finalja e madhe e Kupës së Botës dhe aty, do të marrë pjesë këngëtarja me origjinë shqiptare, Era...

Vendoset çifti i parë finalist në Big Brother!

Katerina dhe Lupçe janë finalistët e parë, ndërsa ende nuk janë zyrtarizuar finalistët e tjerë. Për të zyrtarizuar edhe dy finalistët e tjerë u...

Big Brother, publiku vendos për çiftin e parë finalist

Pas daljes së Ambrës nga shtëpia, ëshët hapur një telvotim për të zgjedhur çiftin e parë që kualifikohet për në finalen e madhe. Në garë vazhdojën...

Banorët parashikojnë finalen: Ka eliminim të dyfishtë. Dona “eliminon” Ambrën

Ndërsa kanë mbetur edhe 2 ditë nga nata gjysmëfinale e këtij edicioni të Big Brother, banorët diskutojnë për skemën që “Vëllai i Madh” mund...

Sonte përballje gjigantësh. Ja rezultatet e të gjitha ndeshjeve Juventus-Real Madrid!

Sonte duke filluar nga ora 20:45 në Suedi do të startojë ndeshja finale e Champions League mes Juventusit dhe Real Madridit. Por ndeshja finale përveçse...

Finalja e Evropa League, vjen goli i parë

Po luhet në Stokholm të Suedisë ndeshja finale e Evropa League mes Ajax dhe Manchester United. United ka kaluar në epërsi në minutën e 18...