06:52 - 15 Nentor, 2019

Etiketim: Fier

62-vjeçarja gjendet e varur në kasolle, në Fier

Një 62-vjeçare  është gjetur e varur në kasolle në Fier. Mësohet se viktima është Esma Shabani. Nuk dihen ende arsyet, që e çuan 62-vjeçaren drejt...

Shpërthen depozita e gazit, në Fier

Në Portëz të Fierit ka shpërthyer një depozitë gazi dhe shkak dyshohet të ketë qenë një defekt teknik. Policia dhe zjarrfikësja kanë mbërritur në vendngjarje...

Ja çfarë iu sekuestrua bosit të drogës në Fier!

Është finalizuat megaoperacioni i koduar "Fortuna", për gjurmimin, evidentimin dhe sekuestrimin e pasurive të luajtshme dhe të paluajtshme të përfituara nga veprimtaria kriminale. Nga operacioni...

Lotusi shqiptar, makina që u ndërtua 10 vite më parë në...

Makina e modelit Lotus, ngjyrë portokalli që ai ka ndërtuar 10 vite më parë, nuk ka një markë. Kadri Manaj mendon të çelë kompaninë e...

Aksident në Bypassin e Fierit, vdes 18-vjeçari

  Një 18-vjeçar ka humbur jetën pas goditjes nga mjeti që ngjesh asfaltin, në Bypassin e Fierit. "Sot rreth orës 16:15, në Bypassin e Fierit, në...

Gjendet një trup i dekompozuar në Lumin e Vjosës

Një trup i pajetë është gjetur në lumin Vjosë, në afërsi të fshatit Hambar, në Fier. Policia njofton se, nga ekzaminimet e bëra paraprakisht...

Bie nga kati i shtatë, humb jetën 60-vjeçari!

  Një 60-vjeçar ka rënë nga ballkoni i katit të shtatë të një pallati, në lagjen “Konferenca e Pezës” , në Fier, duke gjetur menjëherë vdekjen....

Bie nga kati i dytë, humb jetën 50-vjeçarja në Fier

Sipas një informacioni paraprak të policisë së Fierit, një grua ka humbur jetën në mesditën e sotme. Dyshohet se  shtetasja R.D, ka rënë nga...

Digjen 500 rrënjë ullinj në Fier, pronarja kërkon dëmshpërblim

Më shumë se 500 rrënjë ullinj janë djegur në kodrat e Petovës në Fier. Nga flakët janë përfshirë drurë  të mbjellë 7 vjet më...

Rama poston videon e turistëve të huaj, që zgjodhën Fierin këtë...

Kryeministri Edi Rama, përmes një postimi në rrjeti e tij social Facebook, ka postuar një video të "Smile Albania", ku shihen turistët e nga...

Sherri në Fier, flasin mjekët: Ja gjendja e 5 të plagosurve!

Pas sherrit me thika dhe armë, që nisi në një lokal në Levan dhe përfundoi në repartin e Kirurgjisë në spitalin e Fierit, u...

Detaje të reja/ Ja emrat e 5 të plagosurve, nga sherri...

Mbrëmjen e djeshme, në Fier, janë dëgjuar të shtëna me armë zjarri, ku për pasojë janë plagosur 5 persona. Mësohet se sherri ka nisur mes...

Zbardhet vrasja e të riut tropojan në Fier, arrestohen dy persona

Policia ka zbardhur vrasjen e 23-vjeçarit në Fier. Mësohet se janë vënë në  pranga dy autorët të cilët vranë Florian Selimin në fshatin Hamil. "Specialistët...

Makina përplas motorin, vdes 65-vjeçari në Fier

Një aksident me pasojë vdekjen e një 65-vjeçari ka ndodhur pasditen e kësaj të hëne në Fier. Një makinë ka përplasur 65-vjeçarin i cili...

Hidhet nga ballkoni, humb jetën 65-vjeçarja në Fier

Një ngjarje e rëndë është shënuar sot në Fier. Një grua i ka dhënë fund jetës, duke u hedhur nga ballkoniiI shtëpisë. Policia njofton se...