15:48 - 14 Nentor, 2019

Etiketim: festival

“Innovate Your Way Out”, festivali ku shkëmbehen idetë e reja të...

  Për të gjashtin vit radhazi u organizua në Tiranë “Innovate Your Way Out”, që promovon inovacionin dhe edukimin kreativ në Shqipëri. Këtë vit rreth...

Të gjitha me të kuqe! Të famshmet ndër vite, në Festivalin...

E kuqja mbizotëron çdo vit në Festivalin e Filmit në Kanë. Nuk kishte si të mos ishte pjesëmarrëse edhe këtë vit.  Stiluesit më të...

Foto për ata me zemër të fortë, rituali i këtij fshati...

Në një fshat të vogël të Italisë në rajonin e Abruzzos çdo vit ka një festival të çuditshëm dhe vetëm për ata të guximshmit...

Foto/ Dua Lipa rrëmben gjithë vëmendjen me fustanin me lule

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Dua Lipa njihet për veshjet e saj moderne, dhe ekstravagante. Ylli i muzikës, që ka fituar çmime Grammy, dukej mahnitëse...

Kur mbarojnë fjalët, nis muzika! 20 vjet të Festivalit Operistik “Marie...

Nga Arta MARKU “Nëse doni të njihni një popull, dëgjoni muzikën e tij!" Kështu thoshte Platoni. E nëse do t’ia perifrazonim shprehjen grekut të lashtë, pa...

Klaudia Pepa merr pjesë në Festivalin e Filmit në Venecia. Shihni...

Festivali i Filmit, eventi më i madh i vitit, u mbajt disa ditë më parë në Venecia. Në tapetin e kuq të këtij eventi madhështor...

Eminem dhe këngëtarja shqiptare, çmendin festivalin e CoeChella

Festivali i CoaChella, është ndër festivalet më të famshëm dhe me prestigj në SHBA. Në këtë festival marrin pjesë, këngëtarë të ndryshme të cilët...

Brenda festivalit më të çmendur të Amerikës

Përpara se të bëhej një nga festivalet më ikonike në Amerikën e Veriut “The Burning Man”, u bë fillimisht në San Francisco në vitin...