10:03 - 10 Dhjetor, 2019

Etiketim: festime

Foto/ Si i festuan Pashkët, arbëreshët e Italisë!

Mijëra besimtarë katolike kanë mbushur kishat për të festuar dhe kujtuar një nga momentet më të rëndësishme të besimit, ringjalljen e Krishtit. Festimet për Pashkën...

Foto/ Si e festoi Amerika, Ditën e Falënderimeve!

Ashtu si çdo vit tjetër, amerikanët festojnë Ditën e Falënderimeve. Parada, birra, dhe festime magjike, janë ato që shoqërojnë amerikanët. Kjo ditë, fillimisht një mënyrë...

Foto/ Fituan Kupën e Botës, Franca kthehet në shesh beteje

Finalen e Kupës së Botës e fitoi Franca dje. Në ndeshjen me Kroacinë dhe rezultatin 5:3, Franca arriti të triumfojë në këtë botëror. Nuk...

Franca feston fitoren, dy persona humbasin jetën

Ditën e djeshme është zhvilluar finalja e Kupës së Botës, e cila u fitua nga Franca. Festimet e fitores kanë devijuar edhe në incidente...

Fotot/ Anglia në gjysmëfinale, shihni si festojnë tifozët e çmendur

Pas fitores së Anglisë, mbrëmjen e djeshme ndaj Suedisë,  me rezultatin final 0:2 për Anglinë, tifozët e “Luanëve” janë ngritur të festojnë gjithë natën. ...

Vdekja e gardistit/ Hetimet: Një natë më parë kishte festuar

Gardisti Shkëlzen Qordja, shofer i ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj u përcoll për në banesën e fundit mesditën e së dielës. 31-vjeçari i dha fund...

Ndërrimi i viteve/ Ja sa kushton darka në restorantet e Tiranës!

Edhe pak orë na ndan nga ndërrimi i viteve dhe shumëkush e ka zgjedhur se ku do e kalojë atë. Disa do të argëtohen, të...