06:23 - 16 Shtator, 2019

Etiketim: femra

As gjatësinë, as muskujt, ja çfarë pëlqejnë femrat tek meshkujt!

Shpesh meshkujt mendojnë se gratë tërhiqen nga gjatësia apo muskujt, por sipas një studimi ky është mendim i gabuar pasi femrat pëlqejnë meshkujt me...

Pse meshkujt tërhiqen kaq shumë nga gjoksi i femrave?

Pyetja pse meshkujt janë të tërhequr nga gjoksi i femrave ka marrë shumë përgjigje, por arsyetimi që vjen nga psikologët i jep fund aludimeve...

Kujdes! 9 sinjale të diabetit të cilat femrat i injorojnë

Diabeti është një sëmundje e përhapur gjerësisht, sinjalet e para të të cilit shpesh neglizhohen. Bëni mirë që të bëni vetëkontroll dhe kjo vlen sidomos...

Këto foto qesharake, provojnë se logjika e femrave shkon përtej limiteve!

Ka shumë diskutime dhe libra të shkruara në lidhje me raportin e burrave me gratë. Për një situatë të njëjtë ata japin mendime dhe...

Vajza, këto 8 gjëra, mos i diskutoni kurrë me meshkujt!

Gratë vdesin të flasin dhe të bëjnë thashetheme, prandaj dritare.net ju sjell disa rregulla të thjeshta komunikimi me burrat. 1. Mos flisni për ish të...

Studimi: Të arsimuarit, nuk duan shumë fëmijë

Nga Manjola Hasa Studimi në Shqipëri, gratë nuk duan të lindin më shumë se 2 fëmijë.  Cila është tendenca e lindshmërisë së shqiptarëve dhe si ka...

Këto janë gjestet që meshkujt adhurojnë, te femrat!

Kur ju filloni të mendoni për njerëzit që mund t’ju pëlqejnë juve, duhet të mendoni dhe ju se çfarë ata mund të pëlqejnë te...

Shkencëtarët: Truri i femrave është më aktiv se ai i meshkujve

Një ekip hulumtuesish nga Kalifornia ka identifikuar dhe cilësuar dallimin mes gjinive. Shkencëtarët kanë zbuluar një ndryshim të ri midis gjinive: me sa duket, truri...

5 femrat e zodiakut që i ëndërron çdo mashkull

Cilën femër të zgjidhni për të pasur një marrëdhënie ideale? Zbuloni të cilave shenja astrologjike janë ato. Gaforrja. Femrat e shenjës së gaforres janë te...

Femrat që janë single për shumë kohë, janë më të lumtura

Lidhjet, bashkëjetesa, ose martesa nuk janë domosdoshmërish ato që sjellin lumturinë te një femër. Ndodh në shumicën e rasteve që lidhjet ose martesat të...

Aksident në Mamurras/ Plagosen 3 femra, një në gjendje të rëndë

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm, në Fushë-Mamurras, ku mësohet se, janë plagosur 3 femra. Makina po udhëtonte drejt Laçit. Automjet tip “Renault...

Pak femra, shumë plastikë… Shumë meshkuj, pak burra!

Nga Holta Heba Keqardhja sa vjen dhe shtohet kur sheh se femrave të sotme i ka humbur pastërtia dhe dlirësia shpirtërore e fizike. Kanë humbur gjithçka. Të...

Dy aksidente, tre të vdekur brenda pak ditësh. Ja apeli i...

Brenda pak ditësh në vendin tonë janë shkaktuar dy aksidente tragjike nga shoferet femra, që i kanë marrë jetën 3 personave. Kështu, mëngjesi i së...

8 gjëra që djemtë i kërkojnë nga një vajzë, para martese

Një burrë para se t’i ulet në gjunjë një femre dhe t’i propozojë, kërkon shumë cilësi te ajo. Dritare.net ju sjell disa nga gjërat...

Femrat më të parezistueshme i përkasin kësaj shenje astrologjike

Nëse çdo shenjë horoskopi ka sharmin e vet është njëra së cilës askush nuk i reziston dot. E bukur, sensuale, joshëse... Ka aq shumë...