20:48 - 18 Nentor, 2019

Etiketim: femijet

Historia e një nëne që humbi dy fëmijët pas divorcit....

Mira, pas tradhtisë së bashkëshortit, përveç familjes humbi edhe fëmijët. Nëna e dy djemve të mitur nuk pati kohë të kuptonte se çfarë ndodhi...

Shpikjet e fëmijëve që po shpëtojnë botën!

  Louis Braille, ishte vetëm 15 vjeç kur ai shpiku një sistem leximi dhe shkrimi për të verbrit. Që të bëheni një shpikës të shkëlqyeshëm,...

Fëmijët e Khashoggit marrin miliona dollarë dëmshpërblim, për vrasjen e tij

Fëmijët e gazetarit nga Arabia Saudite Jamal Khashoggi si kompensim për vrasjen e babait të tyre kanë marrë një sasi të madhe parash dhe...

Fëmijët e mitur i luten nënës ne emision: Mos u largo...

Personazhi i dytë në rubrikën “Ka një mesazh për ty” ishte Rudina e cila kishte ardhur ekskluzivisht nga  Gjermania për të rrëfyer historinë e...

Si duhet te sillemi më fëmijët që shkojnë në klasë të...

Dita e parë e shkollës fillore shënon fillimin e një faze të re, një hyrje graduale në botën e tê rriturve. Dhe është një...

Shoqëria Civile në protestë për të drejtat e fëmijëve, peticion Metës

Ditën e sotme, në Ditën Ndërkombëtare të Fëmijëve, Shoqëria Civile ka dalë në protestë, për t’u bërë thirrje të gjithëve për mbrojtjen e fëmijëve...

Erion Veliaj u tregon fëmijeve, puthjen e parë me Ajola Xoxën

Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj i ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan”, ka ndarë shumë momente nga jeta dhe puna e tij...

Puthja e fëmijëve në buzë, një gjest dashurie apo një gabim...

Shpesh herë shohim prindër që puthin fëmijët e tyre në buzë: Është ky një gjest i thjeshtë dashurie apo një sjellje e pa vend...

Shihni këto foto prekëse që tregojnë dashurinë mes vëllezërve dhe motrave!

Të kesh vëllezër ose motra është bekim, të kesh vëllezër dhe motra do të thotë që të ndash diçka me dikë që në ditët...

Fëmijët e periferive vdesin në heshtje

Nga Gjergj Meta Kronika e emisionit investigativ “le Iene” në Mediaset, rreth fëmijëve që mblidhinin krom në Bulqizë, e shtoi edhe më shumë atë ndjesi...

Ja çfarë hanë në drekën e shkollës, fëmijët në 19 vende...

Çdo fëmijë ka nevojë për një dietë të shëndetshme, ushqyese, por jo të ushqehen në këtë mënyrë. Për fat të keq, drekat e shkollave...

Foto/Princi dhe Princesha e Suedisë na prezantojnë me fëmijët!

Princ Carl Philip dhe Princesha Sofia e Suedisë, kanë ndarë së fundmi disa foto të familjes, ku prezantojnë fëmijët e tyre, Princ Aleksandrin (1...

Victoria Beckham zbulon çfarë hanë fëmijët e saj, kur kthehen nga...

Ajo është e famshme për trupin e saj elegant, si rezultat i një jetese dhe diete të shëndetshme. Victoria Beckham ka treguar se është duke...

Foto/ Vrasësi i gruas gjyqtare dedikim për dy fëmijët: Zogjtë e...

Fadil Kasemi është autori i vrasjes që tronditi dje qytetin e Tiranës. Ai qëlloi dy herë për vdekje ish-bashkëshorten e tij, nënën e dy fëmijëve...

Foto/ Valbona Selimllari në formë të përkryer gjatë pushimeve me tre...

Valbona Selimllari është shumë fanatike kur vjen puna tek fëmijët dhe nuk i bën publike fytyrat e tyre. Siç ka thënë shpesh në intervista, dëshiron që...