21:43 - 11 Nentor, 2019

Etiketim: fatkeqesi

Kam bërë 6 muaj terapi dhe tani jam gati të tregoj...

Kjo është historia e Katias, vajzës që luftoi me depresionin, bëri 6 muaj terapi dhe kuptoi se përse njerëzit ngadalë çmenden. "Unë nuk dëgjova ndonjë...

Shqipëria në hartën e rrezikut të lartë nga fatkeqësitë, por ndërgjegjësimi...

Shqipëria është e vendosur në zonën e rrezikut të lartë për tërmetet dhe përmbytjet, por vendi nuk i ka të zhvilluar institucionet dhe kurrikulat...

Nëse i keni këto gjëra në shtëpi, hidhini, sepse sjellin fatkeqësi!

Jeni supersticiozë? Sipas traditave të ndryshme kulturore, këto janë disa nga gjërat që kurrë nuk duhet t’i mbani në shtëpi, sepse sjellin fatkeqësi. Karrige që...

Tërmetet dhe cunami goditën Indonezinë, mbi 400 viktima

Skuadrat e shpëtimit janë ende duke kërkuar poshtë rrënojave të betonit dhe lëndëve djegëse për të mbijetuarit, pas tërmetit të fuqishëm dhe cunamit, që...