07:24 - 29 Janar, 2020

Etiketim: familje

Mesazhi frymëzues i Dafina Zeqirit për vajzën 11-vjeçare që kujdesej për...

Historia e fundit që mbylli puntatën e sotme të programit “Dua të të bëj të lumtur” ishte ajo e Rubies e cila kishte zgjedhur...

Mohimi për të krijuar një familje

Në Kosovë, njerëzit që janë në marrëdhënie të të njëjtës gjini akoma e kanë të ndaluar me ligj që të martohen dhe të krijojnë...

Ilva Tare, më në fund nxjerr foton me Selamin dhe fëmijët

Gazetarja Ilva Tare, është shumë e rezervuar. Nuk publikon shpesh foto të jetës private në rrjete sociale. Pas shumë kohësh, gazetarja ka publikuar në Instastory...

Rama viziton familjen e prekur nga tërmeti, shkëmben batuta: Na shkatërrove...

Kryeministri  i vendit, Edi Rama ka shkuar për vizitë në familjen Shkalla në Farkë, e cila tashmë është strehuar  në një kontejner, pasi banesa...

I mbijetoi tërmetit të 26 nëntorit, por humbi të ëmën, Rama...

Kryeministri i vendit, Edi Rama i ka dhënë çelësat e shtëpisë së re, familjes Rexhepi në Durrës. Familja Rexhepi u prek rëndë nga tërmeti...

Si të shijoni Vitin e Ri në shtëpi, me familjen!

Festimi i Vitit të Ri në shtëpi mund të jetë një mundësi fantastike për të forcuar lidhjen me anëtarët e familjes, për t’u argëtuar...

Rama: Në pranverë, familjet në çadra do të kenë shtëpi!

Kryeministri Edi Rama në mbledhjen e Komitetit Kombëtar të Rindërtimit ka thënë se në pranverë, familjet të cilat ndodhen në çadra do të bëhen...

Sara Hoxha poston portretin e familjes së saj, me 4 anëtarë

Sara Hoxha është një personazhet e njohur publike, shumë e rezervuar për jetën e saj private. Shumë rrallë poston, aq me tepër me bashkëshortin e...

Miratohet bonusi i qirasë pë qarkun Lezhë, ja sa familje përfituan!

160 familje të Bashkisë Lezhë dhe 129 familje te Kurbinit të prekur nga tërmeti i 26 Nëntorit përfituan bonusin e qirasë. Këshilli bashkiak i Lezhës...

Rama shkon në shtëpinë e vogëlushes që humbi babanë e gjyshërit...

Kryeministri i vendit, Edi Rama dhe kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj shkuan sot në apartamentin e ri të Klotilda Grekut, e reja e cila...

Djali i vdiq pas aksidentit, nëna e Renisit dhuron lekët e...

Historia tragjike e 14-vjeçari Renis Muca, i cili qëndroi në koma për gati 3 muaj dhe më pas ndërroi jetë në një klinike të...

Rama: Paguhen qiratë për 923 familje të mbetura pa strehë, në...

Kryeministri i vendit, Edi Rama, bashkë me kryetarin e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj kanë shkuar sot në Sauk. Kryeministri shprehet se, sot janë...

Kryeministri Rama: Tre konviktet me familjarë te Qyteti Studenti do të...

Kreu i qeverisë, gjatë mbledhjes së Këshillit Bashkiak të Tiranës, tha se, janë 554 familje që sot nuk mund të kthehen në shtëpitë  e...

Bebe Rexha thirrje shqiptarëve jashtë: Kontribuoni për të ndihmuar familjet e...

Këngëtarja shqiptare, me famë botërore, Bebe Rexha, ndërsa ndodhej në Bizë për të parë nga afër familjet e dëmtuara nga tërmeti 6.4 ballë u...

Ja ku janë vendosur pas tërmetit, banorët e Durrësit dhe Thumanës!

Ata janë të vegjël dhe akoma nuk e nuk kuptojnë çfarë ka ndodhur me qytetin e tyre të bukur, Durrësin. Dy qendrat akomoduese hoteliere “FAFA”...