17:16 - 29 Janar, 2020

Etiketim: familja lala

Tragjedia me 8 anëtarë në familjen Lala/ Vila katërkatëshe e ngritur...

Një tjetër ndërtesë që solli një tragjedi në Durrës, ishte ajo e familjes Lala në zonën ish-Kënetës, në lagjen nr. 18/1, në rrugën “Mihal...

Tragjedia në familjen Lala/ Nipi rrëfen momentet e tmerrit: Mbijetesa e...

Ende nuk kishte zbardhur e marta e 26 nëntorit, kur Indrit Markja, nipi i familjes Lala, të cilës tërmeti shkatërrimtar iu mori jetën 8...

Rama: Zoti e lehtësoftë dheun për 8 viktimat e familjes Lala!

Kryeministri Edi Rama ka qenë i pranishëm sot në ceremoninë mortore të familjes Lala, të cilët humbën jetën nën rrënojat e shtëpisë së tyre,...

Meta në homazhet e familjes Lala: E pamundur të gjesh fjalë...

Presidenti Ilir Meta ka qenë sot i pranishëm në homazhet e 8 viktimave të familjes Lala, që tërmeti u mori jetën. Përmes një postimi në...

Familja Lala më fatkeqja/ Nxirret nga rrënojat anëtari i fundit

Tërmeti i fundit në Durrës, i mori jetën disa familjeve. Ndër to, edhe familjes më fatkeqe, e cila banonte në zonën e ish-Kënetës. Nga...

Nxirret një tjetër trup i pajetë i familjes Lala, në zonën...

Shkon në 42 numri i viktimave nga tërmeti 6.4 ballë i së martës. Së fundmi është nxjerrë nga rrënojat vilës së shembur te zona e...

 Babai kthehet nga Greqia për t’i dhënë lamtumirën nënës dhe vajzës

Babai vogëlushes Ariela Lala e cila humbi jetën bashkë me gjyshen poshtë rrënojave të pallatit në Thumanë është kthyer sot nga Greqia. Ai ka shpërthyer...

Tragjedia e familjes Lala. Pesë persona ende nën rrënoja

Skuadra e kërkim-shpëtimit vijon punën në Durrës, për gjetjen e personave që ndodhen ende nën rrënojat e tërmtit të fuqishëm që goditi Shqipërinë orët...