01:10 - 27 Shkurt, 2020

Etiketim: Eurovizion

Jonida Maliqi: Artistët shpenzojnë për Eurovizionin, RTSH të deklarojë paratë

Jonida Maliqi, e ftuar sot në Wake Up, në Top Channel, preku pak edhe temën e Eurovizionit. Gjatë intervistës ajo foli në lidhje me...

Sondazhet nxjerrin Arilena Arën fituese të Eurovizion

Një ditë më parë, Wiwiwiblogs ka publikuar një sondazh ku votues nga e gjithë bota kanë përzgjedhur këngën e tyre të preferuar këtë vit,...

A do të marrë pjesë Elvana Gjata në Eurovizion? Reagon këngëtarja!

Emri i  Elvana Gjatës, u lakua në media nisur nga disa komente në rrjetet sociale, se këngëtarja do të përfaqësojë San Marinon, në Eurovizion. Por...

Çfarë pret publiku nga Arilena Ara në Eurovizion?

Në çdo vit Festivali i Këngës në RTSH, është shoqëruar me debate apo pakënaqësi, për fituesin. Shijet nuk janë të njëjta por fituesi është...

Mali i Zi tërhiqet nga Eurovizion për të kursyer para

Transmetuesi malazez RTCG ka konfirmuar se Mali i Zi, është tërhequr nga Festivali Europian i Këngës, Eurovizin 2020. Menaxhmenti i RTCG konfirmoi që Drejtori i...

Festivali i 58-të në RTSH/ Zbulohet çifti që do të shkojë...

Festivali i 58-të i Këngës në RTSH, ka nisur përgatitjet që do sjellin një prej edicioneve më të pazakontë të Festës së Këngës Shqiptare. Asnjë...

Risi në Festivalin e 58 të RTSH/ Ja këngëtarët më në...

Këtë vit festivali i 58 i RTSH-së, do të sjellë disa risi. Këtë vit, ky festival do të jetë nën organizimin e regjisores së njohur...

Video/ Ja si u realizua performanca magjike e Australisë, në Eurovizion!

Kate Miller-Heidke e Australisë ishte një nga të fundit që u paraqit në finalen e Eurovizionit në Tel Aviv, dhe ajo u prit mjaft...

Për pak orë ngjitet në skenën e Eurovizion, Jonida Maliqi ka...

Pak orë para se të nisë nata e dytë gjysmëfinale e Eurovizion, këngëtarja që përfaqëson Shqipërinë, Jonida Maliqi ka ndarë një mesazh me të...

Gjysmëfinalja e Eurovizion, ja 10 shtetet që shkuan në finale!

Mbrëmjen e djeshme është mbajtur nata e parë e gjysmëfinales së Eurovizion, në Tel Aviv të Izraelit. Mbrëmja u shoqëruar plot emocione, surpriza e performaca...

Madonna mbron performancën në Eurovizion: Nuk përkulem për agjenda politike

Madonna ka komentuar performancën e saj në Eurovision Song Contest në Tel Aviv, Izrael. "Unë kurrë nuk do të ndalem së luajturi muzikë, për...

Jonida Maliqi performon në ‘London Eurovizion Party’

Në vijën e performancave para netëve të festivalit evropian ‘Eurovizion’, përfaqësuesja e Shqipërisë, këngëtarja Jonida Maliqi, ka performuar në Londër këngën ‘Ktheju tokës’. Në paraqitjen...

Ja kur do të performojë Jonida Maliqi, në Eurovizion!

Jonida Maliqi është këngëtarja që do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovizion, me këngën “Ktheju tokës”. Përmes një postimi në Instastory, Jonida ka dhënë më shumë...

Jonida Maliqi do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovizion

Mbrëmja finale e festivalit të 57-të në RTSH, u mbajt mbrëmjen e djeshme dhe mes gjithë konkurrenteve, fituese u shpall Jonida Maliqi. Ajo mori...

Elton Deda kritikon Eurovizionin: Vetëm një budalla, nuk i kupton politikat...

Pas përfundimit të "Euroviozn 2018", kantautori, Elton Deda, ditën e sotme ka shpërthyer, ndaj vendimit të  jurisë për shpalljen fitues, këngën e Izraelit. Ai...