14:16 - 22 Nentor, 2019

Etiketim: etilda Gjonaj

Burgjet në ndryshim të madh, shkarkohen të gjitha stafet

Të gjitha burgjet në vend do të ndryshojnë stafet e tyre. Sipas informacioneve të “Tch” mësohet se Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka shkarkuar të...

Gjonaj-magjistratëve të rinj: Keni në dorë shpatën dhe çekiçin!

Ministrja e Drejtësisë Etila Gjonaj, gjatë fjalës së saj të mbajtur para magjistrantëve të rinj që sapo janë diplomuar, u ka thënë atyre se...

Miratohet paketa ‘Anti-shpifje’ për mediat online

Në një deklaratë për mediat Ministrja e Drejtëesis, Etilda Gjonaj ka deklaruar se Këshilli i Ministrave ka miratuar paketën e anti-shpifje për mediat online. Gjonaj...

Ministrja Gjonaj: 30 qershori një hap për të forcuar drejtësinë e...

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj, i ka bërë thirrje qytetarëve që të ushtrojnë të drejtën e tyre kushtetuese për të votuar, duke siguruar për...

Video/ Marku përplaset live me ministren: Po na ngre nervat, fytyrë...

Ish-deputeti i PD, Mark Marku mbrëmjen e sotme ka qenë i ftuar në emisionin Opinion ku ka debatuar ashpër me ministren e Drejtësisë Etilda...

Gjonaj për prestigjiozen ”Die Welt”: Reforma në Drejtësi, unike në Ballkan

Reforma në drejtësi e Shqipërisë është një nga hapat më të mëdhenj që vendi po ndërmerr për të modernizuar dhe për të bërë transparente...

Gjonaj merr mbështetje nga Gjermani: Shqipëria ka bërë progres për çeljen...

Ministrja Gjonaj zhvilloi një takim me Përfaqësuesin e Përhershëm në Kancelarinë Federale, Departamenti i Politikës, Dr. Franz Neuder, në ditën e dytë të vizitës...

Gjonaj mesazh për Vasilin e Manjanin: Të gjithë ata që kanë...

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, e ftuar në “TVSH” ka folur për skandalin e tenderave të Ministrisë së Drejtësisë, skandal ku që çoi në...

Ministrja denoncon KLD: Miratoi 2 vjet leje për Gjin Gjonin

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj, në një deklaratë për media ka denoncuar Këshillin e Lartë të Drejtësisë, pasi sipas ministers ka marrë një vendim...

KLD nuk shkarkoi gjyqtarët, reagon ashpër Etilda Gjonaj

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj në një deklaratë për mediat e ka quajtur ditën e djeshme si një ditë të zezë për vendin dhe...

Qytetarët ankohen, Gjonaj shkarkon drejtorin e Hipotekës në Berat

Ministrja  e Drejtësisë Etilda Gjonaj ka shkarkuar ditën e sotme drejtorin e  ZVRPP të Beratit ,Robert Poçi. Ky vendim i Ministres vjen  pas ankesave të...

Gjonaj: Gjyqtarët dhe prokurorët ishin kthyer në korporatë

E ftuar në Universitetin “Aleksandër Moisiu” Durrës, Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj ka folur në lidhje me reformën në drejtësi. Gjonaj ka theksuar se deri...

Zbardhen rekomandimet e qeverisë, burg për të korruptuarit. Çfarë i kërkohet...

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, zhvilloi ditën e djeshme një takim me Prokuroren e Përgjithshme, Arta Marku, ku i përcolli rekomandimet e qeverisë për...

Pezullimi i titujve të pronësisë në bregdet, Gjonaj: Stop abuzimit me...

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj përmes një deklarate për mediat ka sqaruar vendimin e Qeverisë të datës 14 për pezullimin e përkohshëm të procedurave...

Frikë nga burgu? Ja çfarë bëri Gjonaj pas kërcënimit të PD!

Seanca e sotme parlamentare ka nisur me interpelancë. Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj është thirrur nga opozita, pasi e akuzojnë se ka shkelur ligjin...