21:14 - 18 Shkurt, 2020

Etiketim: emigracion

Rilindja Urbane e Krumës nuk e ndal hemorragjinë drejt Mbretërisë së...

Nga Bashkim Shala Investimet në infrastrukturën dhe godinat e banimit kanë sjellë rritjen e vlerës së apartamenteve dhe cilësisë së jetës, por në Krumë punë...

Votat për mazhorancat dhe zgjedhësit në emigracion

Nga Eduard Zaloshnja Meqë ditët e fundit është bërë e modës të matet përkrahja elektorale për mazhorancën si përqindje ndaj totalit të listës së zgjedhësve...

Do të mbyllet lotaria amerikane? Ja plani i Donald Trump për...

Presidenti amerikan Donald Trump paraqiti të enjten planin e tij për reformimin e sistemit të imigracionit, duke thënë se do që të rekrutojë më të...

Grafiku që nga ‘90/ Si po shuhet Shqipëria, shtesa natyrore shkon...

Në gjashtë muajt e parë të këtij viti, shtesa natyrore e popullsisë (diferenca mes lindjeve dhe vdekjeve) ishte vetëm 484 persona, sipas të dhënave...

Ja disa arsye pse nuk duhet të emigrosh në Kanada!

Nga Luna Ruvina Pati një periudhë para disa vjetësh kur shqiptarët i hynë me kokë aplikimit për të emigruar në Kanada. Kështu edhe vëllai i...

Krasniqi: Pres që vala e emigracionit të vazhdojë

I ftuar në emisionin “Tonight Ilva Tare” analisti Afrim Krasniqi ka deklaruar se rritja ekonomike në Shqipëri është e pamundur që të jetë në...