03:56 - 13 Nentor, 2019

Etiketim: Elisa Spiropali

Zgjedhjet në PS, Spiropali: Na duhet një mandat i tretë për...

  Partia Socialiste ka prezantuar ditën e sotme kandidatët që do të garojnë në zgjedhjet e 16 nëntorit për delegatë në Kongresin e kësa partie. Zëdhënësja...

Elisa Spiropali përplaset me Andi Përmetin në Parlament, për Alvin Berishën!

Ministrja për Marrëdhënien me Parlamentin dhe njëherësh zëdhënësja e qeverisë, Elisa Spirropali, i është përgjigjur interpelancës së thirrur nga deputetët për fëmijën shqiptar, Alvin...

Spiropali tregon bisedën me eurodeputetin: Opozitarët tuaj vijnë këtu për të...

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, njëherësh dhe zëdhënësja e qeverisë, Elisa Spiropali, gjatë fjalës së saj në Kuvend, ka treguar bisedën e...

Elisa Spiropali zbulon gjininë e foshnjës!

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, njëkohësisht dhe zëdhënëse e qeverisë, Elisa Spiropali, ishte e ftuar sot në emisionin e pasdites “Ftesë në...

Negociatat/ Spiropali: Ishte prekëse të dëgjoje kryeministrin e Italisë

Zëdhënësja e qeverisë, Elisa Spiropali, përmes një postimi në rrjetet sociale ka komentuar vendimin e Francës për t’i thënë “Jo” Shqipërisë për negociatat. Spiropali renditë...

 Spiropali: Reformat kanë dhënë efekt, borxhi publik është në rënie

Ministrja e shtetit për marrëdhëniet me parlamentin, njëherësh zëdhënësja e qeverisë Elisa Spiropali, ka folur në kuvend në lidhje reformat në ekonomi. Spiropali, ka thënë...

Spiropali takim me shefen e misionit të  OSBE/ODIHR. E falënderon për...

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, ka pritur sot në zyrë shefen e misionit të OSBE/ODIHR, Audrey Glover. Me anë të...

Spiropali: Ja kush janë dy njerëzit që vendosën për djegien e...

E ftuar në “News 24” zëdhënësja e qeverisë, Elisa Spiropali ka thënë se ideatorët e djegies së mandateve të opozitës, janë Sali Berisha dhe...

Venecia/ Spiropali: Meta e shkeli kushtetutën, do vazhdojmë me shkarkimin!

  Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin Elisa Spiropali e ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” foli për raportin e Komisionit të Venecias, i...

Luani i Venecias, Spiropali për Metën: Nuk komentoj zoologjinë, por ligjshmërinë

Zëdhënësja e qeverisë, Elisa Spiropali ka komentuar  vendimin e Komisionit të Venecias për shkeljen e Kushtetutës të bërë nga Presidenti Meta. “Procesi ligjor ka nisur,...

Vlerësimi i Venecias, Spiropali: A do e mbajë Meta fjalën dhe...

Pas publikimit të vlerësimit të Komisionit të Venecias, që shprehet se Presidenti Meta, ka tejkaluar kompetencat kushtetuese për anulimin e 30 qershorit, ka reaguar...

Elisa Spiropali në pritje të fëmijës së dytë

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, në studion e ABC News, ka konfirmuar se është shtatzënë për herë të dytë. Në fillim...

Deklarata e fortë e Spiropalit: Meta, pjesë e një skenari për...

Zëdhënësja e qeverisë, Elisa Spiropali ka lëshuar akuza të forta ndaj Presidentit të Republikës Ilir Meta. Në studion e “News 24” Spiropali ka thënë se...

Spiropali-Metës: Nxirr një dekret për shtyrjen e tërmetit

Ministrja e Marrëdhënieve me Parlamentin dhe njëherësh zëdhënësja e qeverisë, Elisa Spiropali, ka ironizuar presidentin Ilir Meta, pas letrës që ai u ka dërguar...

Spiropali: Rinumërimi i votave në Lezhë, goditje përfundimtare për Bashën

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, njëkohësisht dhe zëdhënësja e qeverisë ka dalë sot në një deklaratë për mediat, Elisa Spiropali, pas rinumërimit...