17:46 - 23 Shkurt, 2020

Etiketim: ekspozitë

Anri Sala: Ju tregoj videon time të parë!

Sot Anri Sala njihet në të gjithë botën për punët artistike dhe instalacionet e tij po shfaqen në ekspozitat më të njohura. Në intervistën me...

Ekspozita “As you go”, nga Anri Sala, kryelajmi kulturor në Spanjë

Anri Sala, është një nga emrat më të njohur të artit bashkëkohor. Më 14 dhjetor, Anri Sala hapi në Santander, Spanjë, ekspozitën “As you...

Rikthehet Joni Kraja. Mos e humb ekspozitën te Toptani!

Piktori i njohur Joni Kraja, që prej 12 shtatorit ka çelur ekspozitën e tij personale, në Gallery 70 Contemporary Art, në ambjentet e Toptani...

Expo në Australi/ Piktorit shqiptar Adrian Çene, i shiten të gjitha...

Adrian Çene është piktori më identifikues i Shqipërisë së këtyre viteve dhe piktori që shet gjithçka, përveç atyre veprave me të cilat nuk ndahet...

Video/ Ekspozita e pazakontë e Deas 12-vjeçare, te Reja

Një ekspozitë e jashtëzakonshme u zhvillua dje në Tiranë, ku 12-vjeçarja Dea Boshnjaku nga shkolla World Academy of Tirana, prezantoi për herë të parë...

Foto/ Artisti shqiptar i metalit pas Dubait dhe Italisë, ekspozohet edhe...

Artisti shqiptar Helidon Xhixha është duke ekspozuar artin e tij të veçantë në qytetin e Luganos. Pas Italisë, Shqipërisë, Dubait dhe shumë vendeve të...

Si e pashë unë, veprën e Gregut!

Nga Toni Poga Pranë Akademisë së Arteve të Bukura, sime bije, Emit i tërhoqi vëmendjen bardhësia rrezatuese në hyrje të Galerisë FAB. Patrik i rend nga...

Video/ Rama: Ju ftoj në Kryeministri, në ekspozitën e veçantë!

Mëngjesin e sotëm, kryeministri i vendit, Edi Rama e ka nisur ditën me një ftesë për të vizituar një ekspozitë të veçantë në Qendrën...

Video/ Rama: Ekspozita e jashtëzakonshme, e gjeni në Kryeministri

Mëngjesin e sotëm, kryeministri i vendit, Edi Rama ka përzgjedhur t’i urojë një ditë të mbarë shqiptarëve me një video nga ekspozita më e...

Video/ Rama: Mirë se të vini në ekspozitën e hartave në...

Mëngjesin e sotëm, kryeministri i vendit, Edi Rama ka bërë publike një video, ku pasqyrohet një ekspozitë hartografësh. Kjo ekspozitë fokusohet në historinë e...

Spanjë 2018, edhe Shqipëria në ekspozitën e kanabisit

Nga Luna Ruvina Ndonëse tonelata kanabisi kultivohen e kapen vazhdimisht këtu tek ne prej vitesh, unë vetë nuk ia kam parë ndonjëherë me sy as...

Si e pashë Edi Ramën në Stamboll!

Nga Fjorda Llukmani Disa prej jush e dinë lidhjen time të ngushtë me Stambollin. Qyteti im i preferuar!  Rastisi që në një prej vizitave të...

Artisti shqiptar mahnit me ekspozitën e veçantë në Firence

Një ekspozitë e re e skulpturave monumentale, e titulluar "In Ordine Sparso", nga skulptori i njohur Helidon Xhixha është hapur në Kopshtet Bobolis në Firence më...

Foto/ Hapet në Athinë ekspozita e rrallë për Maria Callas

Plot 40 vite pas vdekjes së saj, jeta personale e ikonës së operës, Maria Callas, vazhdon të ngjallë interes. Një ekspozitë e hapur së fundmi...