23:19 - 14 Dhjetor, 2019

Etiketim: edi rama

Vendimi i KE për Konferencën e Donatorëve, Rama: Lajm i shumëdëshiruar!

Kryeministri Edi Rama, përmes një postimi në Facebook, shkruan se vendimi i KE për mbajtjen e Konferencës së Donatorëve në Tiranë në janar, ka...

Rama: T’i shërbesh popullit tënd është mirësia më e madhe

Kryeministri Edi Rama, mëngjesin e sotëm e ka nisur me një thënie të shenjtë. "Çdo kohë është e humbur, përveç kohës kur mbjell mirësi, t'i...

Humbi gruan, mbesën dhe vajzën/ Oficeri përlotet para Ramës: Të kisha...

Kryeministri Edi Rama ka vizituar ditën e sotme oficerin e policisë Ajet Meçja, për ta ngushëlluar për tre humbjet e mëdha të tij nga...

Video/  Si u përlot Leyla Mosess Ones nga fjalimi emocional i...

E ngarkuara me punë e SHBA në Shqipëri, Leyla Mosess Ones, nuk ka mbajtur lotët, një natë më parë, kur kryeministri kishte mbledhur ambasadorët. Teksa...

Gjoni: Edi Rama dhe Lulzim Basha kanë rënë në dashuri bashkë

I ftuar në emisionin Arena nga Dritan Hila, deputeti i pavarur Ralf Gjoni, ka thënë se askush nuk mund të kërkojë llogari nga opozita...

Rama: Brenda mesit të 2020, pothuajse të gjithë me shtëpi të...

Kryeministri Edi Rama ndërsa ndodhet në Mamurras ku po viziton familjet e prekura nga tërmeti, ka premtuar se deri në mesin e vitit të...

Unionet e besimtarëve myslimanë në Europë, ndihma për Shqipërinë, Rama: I...

Kryeministri Edi Rama, mëngjesin e sotëm ka pritur përfaqësues se të unioneve të besimtarëve myslimanë nga disa vende të Europës, të cilët kanë kontribuar...

Rama: Dora që jep ka më shumë meritë se dora që...

Kryeministri Edi Rama, mëngjesin e sotëm ka postuar në profilin e tij Facebook, disa fjalë të shenjta. "Dora qe jep ka më shumë meritë sesa...

Rama viziton familjen që humbi 3 anëtarë nga tërmeti

  Kryeministri Edi Rama, ka vizituar mbrëmjen e sotme familjen Greku nga Thumana, që tanimë është zhvendosur në Shkozë. Kjo familje humbi 3 anëtarë nga tërmeti...

Pse u harrua Kodi Zgjedhor!

Nga Dritan Hila   Kaluan 15 ditë nga tërmeti. Edhe pak dhe vijnë Krishtlindjet dhe Viti i Ri. Pastaj ca ditë sa të tresim gjelin dhe...

Thirrje ‘Rama ik’ gjatë inspektimeve, kryeministri: Ja tani, mos ki merak!

Kryeministri Edi Rama, bashkë me një ekip izraelitësh kanë inspektuar dëmet e tërmetit në Durrës, përmes një kamera teknike që tregon nëse janë dëmtuar...

Rama me ekipin e Izraelit, inspektojnë dëmet e tërmetit në Durrës

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Durrës së bashku me një grup ekspertësh izraelitë, ët cilët po inspektojnë dëmet e shkaktuara nga tërmeti i 26...

Masakra e Reçakut trillim, Rama-Vuçiçit: Nuk mund ta mohosh, është dokumentuar!

Deklarata e presidenti Serb Aleksandër Vuçiç, se masakra e Reçakut në Kosovë është një trillim, ka nxitur reagime të ashpra në Kosovë dhe në...

Rama i kërkoi Veliajt të lyente shkallën, kryebashkiaku sqaron situatën!

Mbrëmja e sotme në “Shiko Kush Luan” është një nga më të veçantat që është transmetuar më parë. Siç është bërë e ditur protagonistët e...

Ftesa e Ramës për opozitën pas tërmetit, Kryemadhi: Ishte e shëmtuar!

  Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, e ftuar në "News 24" ka folur në lidhje me ftesën e kryeministrit Edi Rama, për opozitën pas tërmeti...