02:41 - 20 Janar, 2020

Etiketim: dvorani

Komisioni Hetimor/ Tedi Blushi: Solidariteti vërteton se krimet e Dvoranit janë kryer...

Zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta, ka reaguar në lidhje me qëndrimin e Komisionin Hetimor për Metën, ku është përfshirë dhe përplasja me kreun e...

Nëse merrem i pandehur, bllokohet funksionimi i KED/Presidenca reagon pas deklaratës...

Ardian Dvorani, kreu i KED, tha dje se nëse do të merrej i pandehur nga Prokuroria, kjo do të sillte bllokimin dhe funksionimin e...

Deklaratat e Dvoranit/Presidenca: Nga një dhunues i Kushtetutës, nuk presim reflektim...

Kreu i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani, u mor në pyetje sot për disa orë, në lidhje me kallëzimin penal, që kreu...

Pas Metës, edhe Dvorani thirret në Prokurori

Kreu i shtetit, Ilir Meta ka dëshmuar ditën e sotme, në Prokurorinë e Tiranës, pas padisë që dorëzoi ndaj kreut të KED-it, Ardian Dvorani. Ndërkohë...

Meta del nga Prokuroria: Rasti i Dvoranit, tmerrësisht flagrant

Presidenti Meta, në një deklaratë për mediet, pasi doli nga Prokuroria, ku u mor në pyetje në lidhje me kallëzimin penal ndaj kreut të...

PD reagon pas kallëzimit të Metës: Dvorani ka minuar ligjshmërinë e...

Kreu i shtetit, Ilir Meta kallëzoi sot në prokurori, kreun e KED, Ardian Dvorani. Pas kallëzimit ka reaguar edhe PD-ja, nëpërmjet Sekretarit të Përgjithshëm,...

Presidenti e kallëzoi penalisht, reagon kreu i KED

Kryetari i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani, ka reaguar në lidhje me kallëzimin penal, të presidentit Ilir Meta. Ai shkruan se pretendimet...

Meta nënshkruan kallëzimin penal ndaj Dvoranit:  Po i jap mundësinë historike...

Presidenti i vendit, Ilir Meta, ka nënshkruar sot kallëzimin penal ndaj kreut të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvoranin. Me anë të një...

Meta dorëzon padinë ndaj Dvoranit, në 3 prokurori

Kreu i shtetit, Ilir Meta ka ngritur padi ndaj kreut të KED-it, Ardian Dvorani në tre prokurori, atë të Tiranës, të Përgjithshme dhe te...

Presidenca dorëzon sot në orën 14:30, kallëzimin penal për kreun e...

Gjatë seancës së jashtëzakonshme, të ditës së premte të javës së kaluar presidenti Meta, njoftoi se do të kallëzonte penalisht kreun e Këshillit të...

Çfarë fshihet në videon e presidentit? Gazetarët japin detajet

Situata politike është tensionuar këto ditë, sa i përket Gjykatës Kushtetuese, në përplasjen mes Presidentit, Qeverisë dhe KED-së. Të shtunën zëdhënësi i Presidentit njoftoi se...

Meta: Ardian Dvoranin do ta bëj shembull

I ftuar në emisionin “Open”, kreu i shtetit, Ilir Meta ka thënë se,  kreu i KED-it Ardian Dvorano do të bëhet shembull. Sipas Metës,...

Luigi Soreca: Gjykata e Lartë të jetë funksionale, sa më shpejt

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Tiranë, Luigi Soreca ka takuar sot, kryetarin e Gjykatës së Lartë, Ardian Dvorani. Përmes një postimi në Twitter, Soreca...