04:48 - 19 Nentor, 2019

Etiketim: dron

Patentë edhe për dronët

Autoriteti i Aviacionit Civil në Britaninë e Madhe ka propozuar që për të gjithë përdoruesit e dronëve të jepet një patentë. Ky institucion ka kërkuar...

Trump: SHBA shkatërroi dronin iranian, në Ngushticën e Hormuzit

Presidenti i SHBA-ve Donald Trump ka thënë se marina amerikane ka shkatërruar një dron iranian në Ngushticën e Hormuzit. Ai u shpreh se anija amfibike...

Këto foto me dron, do ju bëjnë të dëshironi të fluturoni!

Një studim tregon se kur njerëzit u pyetën nëse donin të kishin aftësinë për të qenë të padukshëm apo të fluturoni, ata zgjodhën këtë...

Bëni kujdes nga droni, shihni si e pësuan 67 shoferë!

Policia e Shtetit dhe ajo Rrugore kanë shtrënguar masat për ruajtjen e rendit dhe respektimin e rregullave të qarkullimit nga drejtuesit e mjeteve. Me radar...

Video/ Tmerri i shoferëve, droni kap autobusin që ndalon në rrethrrotullim

Ka vijuar aksioni i Policisë Rrugore për shmangien e shkeljes së rregullave të qarkullimit rrugor, dhe ruajtja e rendit. Ndërkohë, shumë shkelje janë kapur me...

Fluturoi dronin mbi një vrimë në liqen, ajo që pa e...

Pas një thatësire të rëndë pesëvjeçare në Kaliforni, më në fund erdhën shirat e nevojshme. Shiu dhe bora e shkrirë, zbritën në vargmalin Sierra...

Video/ Flamuri që tmerron serbët, reagojnë pas dronit në Shkup

Flamuri i Shqipërisë së Madhe është kthyer në makth për serbët. Së fundi ky flamur qështë hedhur me dron gjatë ndeshjes së futbollit në...