18:25 - 12 Dhjetor, 2019

Etiketim: droge

Furnizonte kryeqytetin me heroinë e kokainë, ‘çiklisti’ nuk i shpëton dot...

Policia e Tiranës ka finalizuar operacionin ‘Porosia’, në sajë të të cilit ka rënë në pranga 36-vjeçari F. M., pas disa muajve hetime me...

Rrëfehet aktorja e Holliwood-it: Kam pirë drogë dhe kam provuar gjithçka...

Femra më e bukur në botë, Charlize Theron ka folur për rininë e saj, kur ajo vendosi të eksploronte veten dhe botën. Ajo ishte vetëm...

Amfetaminë me postë, 21-vjeçari merr vetën ‘në qafë’ pas një gabimi...

Një 21-vjeçar është arrestuar në Australi pasi dërgoi 20 kg amfetaminë me postë, por në adresën e gabuar. Ky gabim i vogël do ti kushtojë...

Ky projekt nuk ka çmim, por edhe 150 mijë euro do...

Nga Luna Ruvina Kam kaq ditë që vras mendjen. Një shoqja ime është shumë aktive me organizatat joqeveritare dhe kishte parë një thirrje për projekte....

Ekzekutimi i 29-vjeçarit nga Vlora, shoqërohen në komisariat 10 persona

10 persona janë shoqëruar nga policia, pas ngjarjes së rëndë mbrëmjen e djeshme, në Vlorë, ku është ekzekutuar, 29-vjeçari, Vasil Dervishaj,  pronar i një...

PD protestë para Ministrisë, të rinjtë qëllojnë me vezë ndërtesën

Protesta e zhvilluar sot para Ministrisë së Brendshme ka devijuar në tensione të mëdha, ku qytetarët kanë filluar të qëllojnë me vezë, drejt ndërtesës...

Rama: Misioni i opozitës, prishja e negociatave

Rama gjatë fjalës së sotme, në Kuvend është shprehur në lidhje me dosjen e vëllait të ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafajt. Sipas tij, opozita...

Ruci: Nuk mund ta njollosin Shqipërinë, një grusht kriminelësh në Holandë

Me rastin e Ditës së Evropës, kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka mbajtur një takim me gazetarët. Ruçi mes të tjerash ka folur edhe...

Çështja Tahiri/ Shoferi i ish-ministrit në Prokurori

Dosja e ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahirit, po analizohet me imtësi nga ana e Prokurorisë së Tiranës. Ish-ministri, akuzohet për trafik droge dhe mbështetje...

Sekuestrohen në një Fuoristradë 562 kg lëndë narkotike, mjeti mbi karrotrec

Një sasi prej 562 kg lënde narkotike është sekuestruar dy ditë më parë nga policia e Kavajës. Të mërkurën është arrestuar në flagrancë shtetasi...

Zbulohet banda e kokainës në Itali, arrestohen 3 shqiptarë

Tre shqiptarë janë vënë në pranga ditën e sotme me akuzën e trafikimit të kokainës në Vittoria të Italisë. Të akuzuarit sipas mediave italiane...

Drogë në autobus, pezullohet shefi i hetimit të krimit në Korçë

Shefi i hetimit të krimit në Drejtorinë e Kufirit të Migracionit në Korçë, Edmon Çela është pezulluar nga detyra. Vendimi vjen pas kapjes së...

Misha Glenny: Kur mafia të bëhet si mobilie shtëpie

Nga Rudina Xhunga Më pëlqeu libri i Misha Glenny McMafia, botuar nga Shtëpia Botuese e Veton Surroit në Kosovë. Sapo e mbarova, kërkova ndihmë nga...

Këngëtari shqiptar kapet me drogë në Itali

Mediat lokale italiane bëjnë me dije se këngëtari shqiptar, reperi Engjëll Krifa, njohur me pseudonimin Krijel Flexy u kap nga policia e Assisit. Shqiptari...

Rrëfimi i 23 vjeçarit: Jeta ime si një film i trishtë,...

Pjetër Kokaj është 23-vjeçari i cili tregoi historinë e tij të trishtë në rubrikën “Ka një mesazh për ty” në emisionin “E Diela Shqiptare”...