21:11 - 18 Shkurt, 2020

Etiketim: dritarenet

Një letër e hapur për psikologun tim

Lexues të Dritare.net Unë jam Enertila Bekteshi, Psikologe Klinike pranë QSUT. Unë nuk jam edhe aq e panjohur për ju, pasi kam shumë vite që ushtroj...

Historia frymëzuese e Valentina Ndout, pedagoges shkodrane në Itali

Nga Lorena Fjolla Shqiptarë të mrekullueshëm nëpër botë ka plot. Një prej tyre është edhe Valentina Dardha Ndou. Dritare.net do t’ju njohë sot me historinë...

Syri i Londrës u rrotullua në anë të kundërt për herë...

Për gati 20 vite, Syri i Londrës është rrotulluar duke i ofruar turistëve pamje të mrekullueshme të kryeqytetit Britanik. Por, për një orë, të Premten...

Çmimi pak i kripur, por  ky fustani i Kate Middelton është...

Kjo veshje e Dukeshës së Kembrixhit, është padyshim një ndër më të bukura për këtë sezon. Me ngjyrat e vjeshtës, prej mëndafshi, me mëngë të...

Nxënësit me kuti kartoni në kokë gjatë provimit, shkolla kërkon falje

Pasi fotot e disa nxënësve me kuti kartoni në kokë gjatë një provimi, bënë xhiron e rrjetit, shkolla kërkoi falje. Kolegji parauniversitar në Indi,...

Ja sa kanë ndryshuar shpenzimet e dasmave sot, në krahasim me...

Sa kanë ndryshuar dasmat e sotme në krahasim me ato të viteve '50? Në dukje në fakt, shumë pak tradita kanë rezistuar nga ceremonitë...

Ministrja Manastirliu i përgjigjet çiftit 75-vjeçar, që i shkroi në Instagram!

Para pak ditësh, një 75-vjeçar, z. Ruhi Alushani, i shkroi ministres së shëndetësisë Ogerta Manastirliu në instagram, për një shqetësim. Për shkak të problemeve...

Mësoni si të flisni me gjuhën e trupit!

Gjuha e trupit është mjaft e rëndësishme në komunikim. Veprimet që bëjmë gjatë kohës që flasim, i japin më shumë peshë fjalës. Ndaj, dritare.net...

Ja çfarë tregon për personalitetin tuaj, mënyra se si i mbani...

Ekspertët e gjuhës së trupit, besojnë se mënyra se si një njeri i kryqëzon gishtat tregon shumë për personalitetin. Dritare.net ju sjell më poshtë,...

Edicioni kryesor i lajmeve në Dritare.net, 19 tetor 2019

https://www.youtube.com/watch?v=IcsHhiJbRfo

Manastirliu në Pezë-Helmës: Rehabilitohen 9 qendra shëndetësore në periferitë e Tiranës

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu inspektoi punimet për rehabilitimin e qendrës shëndetësore Pezë- Helmes, e cila po rehabilitohet në kuadër të...

Rama nuk i lë batutat  as me Konten: Ne që dashurojmë...

Kryeministri Rama, në takimin me homologun e tij italian, Xhuzepe Konte,  përtej seriozitetit nuk i la mënjanë as batutat. Duke e krahasuar integrimin në...

U rrëzua në kazanin e rakisë/ Ja gjendja shëndetësore e fëmijës!

Një ngjarje e rëndë ndodhi mbrëmë në Skrapar. Një fëmijë 1-vjeç e gjysmë, ka rrëshqitur dhe ka rënë në kazanin e rakisë. Mjekët e...

Euro pëson rritje. Ja me sa këmbehet monedha e huaj sot!

Kursi zyrtar i këmbimit të monedhës së huaj, për sot, datë 9/10/2019./L.F-dritare.net

Shpopullimi nuk ndalet as me thirrje as me predikime!

Nga Mentor Kikia Asnjë suprizë! Një studim i fundit i fondacionit Friedrich Ebert, tregonte se 300 mijë shqiptarë kanë në plan të largohen së shpejti...