21:37 - 11 Nentor, 2019

Etiketim: Dritare me Rudinën

Kumbaro: Djegia e Notre Dame, dramë historike për kulturën

E ftuar në emisionin "Dritare me Rudinën", ish-ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro e cilëson një dramë historike për kulturën mbarë botërore djegien e katedrales...

Video/ Qytetarja: Familja e së miturës të largohet, Rudina Xhunga: Ti...

'Dritare me Rudinën" në News 24 trajtoi të martën temën delikate të përdhunimit të minorenes nga Kavaja. Ndërkohë, prindërit e nxënësve të shkollës 'Rilindja'...

“Dorëzohet Eskobari shqiptar”, sot në “Dritare me Rudinën”

Vetëdorëzimi i Klement Balilit, si dhe ku u krye? Si dhe sa kohë u negociua? Kush u bë negociator që “Eskobari i Ballkanit” të...

“Vodha dhe u dënova me 2 vjet burg”, 19-vjeçarja: Do t’i...

Emisioni “Dritare me Rudinën”, në News 24 ka sjellë këtë natë krishtlindjeje historinë e grave të burgut të “Ali Demit”. Prekëse, ishte edhe historia...

Gazmend Kapllani: Shqipëria ka nevojë për rebelim moral

Gazmend Kapllani është një nga emrat e paktë shqiptarë që na përfaqëson si qytetar i botës. Pas 25 vjetëve në Greqi, si gazetar e...

Vrasja e shqiptarit/ Laert Vasili: Agimi i Artë, nuk përfaqëson popullin...

I ftuar në emisionin “Dritare me Rudinën”, në News 24, të moderuar nga gazetarja, Rudina Xhunga ka qenë edhe aktori, Laert Vasili. Vasili ka...

Politikani grek: Ekzekutimi i shqiptarit, racist

Përmes një lidhjeje nga Skype  për emisionin ‘Dritare me Rudinën”, kreu i Lëvizjes Antifashiste, në Greqi, Petros Kostandinu ka thënë për vrasjen e shqiptarit,...

Protesta e banorëve tek Unaza e Re, sot në ‘Dritare me...

Prej ditësh banorët që preken nga ndërtimi i Unazës së Madhe janë në protestë. Ata thonë se nuk kundërshtojnë projektin e qeverisë për ndërtimin...

Lubonja: Mid’hat Frashëri denigroi Ismail Qemalin, mirë ia bëri

Sipas Fatos Lubonjës, Mid’hat Frashëri është një figurë, jetën dhe veprën e të cilit duhet ta njohin të gjithë shqiptarët. “Historia e tij është historia...

Kacifas/ “Vrasjet dhe përplasjet” sot në “Dritare me Rudinën”

"Dritare me Rudinën” sjell sonte në orën 21:00 në televizionin News24, një panel ekspertësh të policisë, politikës, diplomacisë e medias për vrasjen e 35-vjeçarit...

Rilindja e Rudina Xhungës

Gazetarja e njohur rikthehet në një ekran tjetër, por me misionin që ka patur gjithmonë. Për gazetën MAPO ajo flet për gazetarinë, atë tradicionale...

Bastet/ Rama i prerë: Një mortje që janë kudo. Ja ku...

Kryeministri Edi Rama ka vendosur të flasë sot për të gjitha. Nga studioja e emisionit “Dritare me Rudinën”, në News24 shefi i ekzekutivit i...

Video/ Rudina Xhunga përmend Olsi Ramën e Dakon, Rama përplaset live...

Kryeministri Edi Rama ka humbur toruan dhe është shfaqur i tensionuar në emisionin ‘Dritare me Rudinën’  në News24, teksa gazetarja Rudina Xhunga i ka...

Lojërat e Fatit, Rama: Pas 1 janarit 95 % ...

Kryeministri Edi Rama deklaroi se 95 për qind e atyre qe kanë luajtur baste deri tani, pasi 1 janarit të vitit të ardhshëm nuk...

Rama: Me mbylljen e basteve i heqim miliarda krimit të organizuar

I ftuar në emisionin ‘Dritare me Rudinën’ në News24, kryeministri Edi Rama tha se pas 31 dhjetorit do të mbyllen të gjitha bastet sportive...