18:19 - 22 Gusht, 2019

Etiketim: Dritare me Rudinën

Edicioni kryesor i lajmeve në Dritare.net, datë 14 gusht 2019

https://www.youtube.com/watch?v=AFTAXQptT28&feature=youtu.be

Edicioni kryesor i lajmeve ne Dritare.net, 09 gusht 2019

https://www.youtube.com/watch?v=lV2jmHI-k1w&feature=youtu.be

Edicioni kryesor i lajmeve në Dritare.net, 14 korrik 2019

https://www.youtube.com/watch?v=mR8s44iZSSk&feature=youtu.be

Edicioni kryesor i lajmeve në Dritare.net, 18 korrik 2019

https://www.youtube.com/watch?v=Jhd0QgkxIbE&feature=youtu.be

Rudina Xhunga nis ciklin: Dritare në Turizëm

“Dritare me Rudinën” do i dedikohet nga kjo e martë, turizmit. Të gjithë ministrat e linjës, nga Blendi Klosi i Turizmit, Elva Margariti e...

Deputeti i pavarur: Do ta votoja shkarkimin, për çdokënd që shkel...

Në emisionin "Dritare me Rudinën", në News 24, flitet për vendimin e PS-së, për të shkarkuar presidentin e vendit, Ilir Meta, si dhe ngritjen...

Tensione në Shkodër, flet gazetari: Në shënjestër materialet zgjedhore

Në një lidhje direkte me emisionin "Dritare me Rudinën", gazetari i News 24, Senad Nikshiqi ka folur për tensionet në Shkodër, ku militantët e...

Kriza në vend/ Liderët fetarë: Të shmanget dhuna, palët të dialogojnë!

Kreu i KMSH-së, Bujar Spahiu foli në "Dritare me Rudinën", për krizën politike, në vend. Ai apeloi për shmangien e dhunës dhe uljen në...

Dash Shehi: ’97 mund të përsëritet në forma të tjera

I ftuar në "Dritare me Rudinën" në News 24, kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi ka thënë se, 1997-ta nuk mund të kthehet, por mund...

Kumbaro: Djegia e Notre Dame, dramë historike për kulturën

E ftuar në emisionin "Dritare me Rudinën", ish-ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro e cilëson një dramë historike për kulturën mbarë botërore djegien e katedrales...

Video/ Qytetarja: Familja e së miturës të largohet, Rudina Xhunga: Ti...

'Dritare me Rudinën" në News 24 trajtoi të martën temën delikate të përdhunimit të minorenes nga Kavaja. Ndërkohë, prindërit e nxënësve të shkollës 'Rilindja'...

“Dorëzohet Eskobari shqiptar”, sot në “Dritare me Rudinën”

Vetëdorëzimi i Klement Balilit, si dhe ku u krye? Si dhe sa kohë u negociua? Kush u bë negociator që “Eskobari i Ballkanit” të...

“Vodha dhe u dënova me 2 vjet burg”, 19-vjeçarja: Do t’i...

Emisioni “Dritare me Rudinën”, në News 24 ka sjellë këtë natë krishtlindjeje historinë e grave të burgut të “Ali Demit”. Prekëse, ishte edhe historia...

Gazmend Kapllani: Shqipëria ka nevojë për rebelim moral

Gazmend Kapllani është një nga emrat e paktë shqiptarë që na përfaqëson si qytetar i botës. Pas 25 vjetëve në Greqi, si gazetar e...

Vrasja e shqiptarit/ Laert Vasili: Agimi i Artë, nuk përfaqëson popullin...

I ftuar në emisionin “Dritare me Rudinën”, në News 24, të moderuar nga gazetarja, Rudina Xhunga ka qenë edhe aktori, Laert Vasili. Vasili ka...