19:13 - 28 Shkurt, 2020

Etiketim: Dritan Hila

Fitorja e Ramës dhe meraku i opozitës për paratë!

Nga Dritan Hila Sot është dita e Ramës. Më shumë sesa qershori i 2013 ku fitoren e ndau me Metën, apo një proces me hijen...

Virusi tek dera: thojini Ogertës!

Nga Dritan Hila Dje Organizata Botërore e Shëndetësisë kishte shpallur gjendjen e jashtëzakonshme. Numri i të vdekurve në Kinë ka arritur në 203, por kjo shifër...

Virusi tek dera, a mund të shpëtojmë?

Nga Dritan Hila-Editorial i emisionit Arena Kur në 31 dhjetor në Kinë u shfaqën simptomat e para të koronavirusit, pak kush mendoi që jemi pranë...

Hila: Më kanë marrë në telefon të fortët e liruar nga...

Gazetari dhe analisti Dritan Hila, ka thënë në emisionin Arena, se një problem mjaft shqetësues është edhe lirimi i të fortëve nga burgu. Madje...

 Pse dhembi aq shumë vdekja e Xhevdet Ferit!

Nga Dritan Hila Vdekja e Xhevdet Ferit si një vdekje e parakohshme, është e natyrshme të sjellë një dhimbje përtej të zakonshmes. Ishte një ndër aktorët...

SPAK, shpresë apo zhgënjim?

Nga Dritan Hila-Editorial i emisionit "Arena" Pas gjashtë vitesh pritjeje, përgojimi, thashethemesh, dyshimesh, reforma komplekse e drejtësisë ka filluar merr formë. SPAK-u, akronim i njësisë speciale...

Urimi ndryshe i Dritan Hilës, dhe një mësim post diktatorial

Analisti Dritan Hila përmes një postimi në rrjetet sociale ka uruar të gjithë për Vitin e Ri. Bashkë me urimin, analisti në mbyllje të dekadës...

Edhe këtë e paska thënë Marksi!

Nga Dritan Hila Shpesh here ne diskurset publike, personazhet shqiptare perdorin frazen: “Historia perseritet dy herë, një here si tragjedi dhe nje here si komedi”. Per hir...

Hila: Fushata ndaj kreut të SPAK, politike. Murrizi: Fushatë hajdutllëku

Në emisionin Arena nga Dritan Hila, është folur edhe për sulmet e fundit ndaj kreut të SPAK, Arben Kraja, për lidhjet e supozuara të...

Festat në Durrës, Hila: Nuk ka dridhje që e gjunjëzon qytetin...

Durrësi është një nga qytetet më të goditura nga tërmeti i 26 nëntorit, ndërsa ajo ngjarje ka ngjallur frikë se qyteti mund të pësojë...

Isa Mustafa president? Hila: Lajm i mirë për mumjet!

Prej më shumë se dy muajsh tanimë, Lëvizja Vetëvendosje në Kosovë dhe Lidhja Demokratike atje, nuk po mund të arrijnë te formojnë koalicionin qeverisës. Shkak...

Editorial i Arena/Reforma dhe tërmeti që po vjen

Nga Dritan Hila-Editorial i emisionit Arena 15 ditë pas rënies së tërmetit që tronditi Shqipërinë, kryeministri Edi Rama vazhdon vizitat e tij në zonat e...

Pse u harrua Kodi Zgjedhor!

Nga Dritan Hila   Kaluan 15 ditë nga tërmeti. Edhe pak dhe vijnë Krishtlindjet dhe Viti i Ri. Pastaj ca ditë sa të tresim gjelin dhe...

Për mua kjo është Shqipëria!

Nga Dritan Hila Për mua Shqipëria është ai djali në Thumane që kur e kuptoi se po vdiste, kërkoi cigaren e fundit, dhe kjo quhet...

Kur blini apartamente, sigurohuni që investitori nuk është trafikant droge!

Nga Dritan Hila  Kur bleva shtepine, pyeta per ndertuesin. Me thane qe ishte matjan, quhej Gezim Kolaveri, ishte inxhinier ndertimi, dhe gjithe jeten ishte marre...