09:14 - 22 Nentor, 2019

Etiketim: Dritan Hila

Përplasja Meta-Rama/ Hila: Njëri do fitojë në fund. Koçiu-Andoni: Do ketë...

Në emisionin Arena në RTV ORA, gazetari Dritan Hila ka thënë se nga përplasja mes Presidentit Meta, dhe kryeministrit Rama njëri nga ta do...

Pamundësia e Metës të përzërë Boshardin dhe arsyeja e hapit

Nga Dritan Hila Shpallja non grata e ambasadorit të OSBE-së Boshard nga presidenti Meta, nuk ka asnjë vlerë në kuptimin institucional të fjalës. Ai që i...

Mira Kazhani dhe çakejtë e rrjetit

Nga Dritan Hila Kur para disa muajsh, gjatë protestës së studentëve, Mira Kazhani shkruante një artikull jokonformist me kauzën studentore, nënkryetari i atëhershëm i PD-së...

Jo-ja e Parisit dhe pasoja e saj mbi Tiranën

Nga Dritan Hila Duhet të kalojë akoma kohë për të kuptuar shqiptarët rëndësinë e jo-së së Makron. Ishte një Jo, e cila shkon përtej prorokollit të...

Negociatat/ Brahim Shima: Ta gjykojmë veten para Francës

Drejtori i informacionit në  RTV Ora News, Brahim Shima, i ftuar në emisionin Arena nga Dritan Hila, ka thënë se shqiptarët nuk janë gati...

Hila: Franca, legeni i Parisit dhe karafilët e vendit

Analisti dhe moderatori i emisionit “Arena” Dritan Hila ka komentuar edhe një herë vendimin e Francës dhe Emmanuel Macron për t’i thënë “Jo” Shqipërisë...

Çipa: Problemet tona të brendshme nuk ndikojnë në negociatat

  I ftuar në emisionin Arena nga Dritan Hila, analisti Aleksandër Çipa ka thënë se problemet e brendshme të Shqipërisë nuk do të ndikojnë në...

Opozita dhe idiotët e saj të padobishëm

Nga Dritan Hila Shumë shqiptarë janë revoltuar për dhënien e çmimit austriakut Handke, pasi ai paska qenë simpatizant i Milosheviçit. Duhet të mësohemi me këtë sjellje...

Shengeni ballkanik/ Hila: Thikë pas shpine Kosovës. Xhufi: Po e trajtojmë...

  Në emisionin Arena në RTV ORA, është folur për shengenin ballkanik, që pritet të nënshkruhet nga Maqedonia e Veriut, Serbia dhe Shqipëria, dhe për...

Çfarë presin dhe çfarë mund të bëjë Albini!

Nga Dritan Hila Ka një pritshmëri të madhe nga Vetëvendosja dhe lideri i saj për ndryshimin e gjendjes në Kosovë. Shteti tashmë 20-vjeçar ka kaluar një...

Pse nuk mundemi të kuptojmë kosovarët dhe një libër ndryshe nga...

Nga Dritan Hila Haki Morina është një shqiptar i Kosovës i keqtrajtuar që në adoleshencë të tij nga pushtuesit serbë. Me aktivitet që në gjimnaz, është...

Hila-Klosit: Taksoji njerëzit që eksportojnë 1 miliardë euro në vit

Moderatori i emisionit “Arena”, Dritan Hila i kërkoi ministrit të Turizmit Blendi Klosi që të gjithë njerëzit që nxjerrin jashtë Shqipërisë 1 miliard euro...

Hila: Baza ushtarake e Orikumit, një makth. Ministrja nuk më lejoji...

Moderatori i emisionit “Arena” Dritan Hila gjatë diskutimit me ministrin Blendi Klosi tha se baza ushtarake në Orikum dhe Shëngjin janë kthyer në makth...

Kararsëzët e Kolonjës

Nga Artan Lame* Sot Dritan Hila më kish nderuar dyfish, se më kish begenisur në një shkrim të tijin dhe, ca më shumë akoma, se...

Erseka, panairi dhe rrënjët e Artan Lames

Nga Dritan Hila Rruga për në Ersekë ka mbetur ajo që është. Derisa mbarojnë fshatrat e Korçës është rruga e re, dhe më pas vazhdon...