20:11 - 26 Janar, 2020

Etiketim: dritan dajti

Kallëzohen policët që shoqëruan Dritan Dajtit, u njoftuan me SMS!

Shërbimi i Kontrollit të Brendshëm të Burgjeve ka kallëzuar ditën e sotme policët që e shoqëruan disa ditë më parë,  Dritan Dajtin nga burgu...

La Dritan Dajtin të shkonte te dentisti/ Shkarkohet drejtori i burgut...

Shkarkohen nga detyra drejtoi i Burgut të Peqinit dhe tre persona të tjerë, pasi lejuan daljen nga qelia të Dritan Dajtit, për të shkuar...

Prokuroria rekurs në Gjykatën e Lartë: Të rikthehet dënimi i përjetë...

Ndërsa Gjykata e Apelit reduktoi dënimin e përjetë për Dritan Dajtin, vrasësin e katër policëve në Durrës, Prokuroria ka kërkuar zhbërjen  e këtij vendimi....

Forcat Speciale kontroll në banesat e gjyqtarëve që reduktuan dënimin e...

Policia ka ushtruar kontrolle blitz në banesat e gjyqtarëve që reduktuan në 25 vjet dënimin e përjetshëm për Dritan Dajtin, autorin e vrasjes së...

Reduktimi i dënimit/ Si votuan pesë gjyqtarët për Dritan Dajtin!

Gjykata e Apelit e Krimeve të Rënda vendosi reduktimin e dënimit për Dritan Dajtin, i cili nga burg të përjetshëm do të kryejë vetëm...