11:04 - 24 Shtator, 2019

Etiketim: dorëheqje

Akuzat e Bashës, Damian Gjiknuri: Jam gati të jap dorëheqje!

  Kreu i PD, Lulzim Basha një ditë më parë ka thënë se në krye të komisionit të Reformës Zgjedhore, është Damian Gjinuri, dhe është...

Do të jepni dorëheqjen nëse nuk çelen negociatat për anëtarësim në...

Kryeministri Edi Rama, në një intervistë, ka komentuar çeljen e negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë në Bashkimin Europian. I pyetur nga gazetarja nëse nuk...

Presidenti: Dorëhiqem, nëse Venecia thotë që Ilir Meta ka shkelur Kushtetutën!

I pyetur në studion e “Syri.net”, nëse do të jepte dorëheqjen nga posti i Presidentit, nëse Komisioni i Venecias del në përfundimin se ai...

Brexit/ Jep dorëheqje kreu i parlamentit në Britaninë e Madhe

Kryetari i parlamentit të Britanisë John Bercow, ka dhënë dorëheqje me një fjalim emocionues para deputetëve. Bercow ka thënë se do të japë dorëheqje nga...

Ministrja Amber Rudd, jep dorëheqjen nga qeveria britanike

Amber Rudd ka dorëzuar dorëheqjen e saj nga kabineti qeveritar, duke thënë se nuk mund të qëndrojë më aty, ndërsa konservatorët besnikë janë dëbuar. Sekretarja...

Udhëheqësja e Hong Kong: Kurrë nuk kam ofruar dorëheqjen!

Udhëheqësja e Hong Kongut, Carrie Lam, ka mohuar se do të ofronte dorëheqjen, pasi u zbulua një audio ku ajo thoshte se nëse do...

Ilir Meta dhe Ramush Haradinaj takohen bashkë, në Kosovë

Presidenti i Republikës së Shqipërisë Ilir Meta, sëbashku me vajzën e tij Borën, kanë takuar ditën e sotme në Prishtinë, kryeministrin e dorëhequr të...

Fuga: Presidenti shpalli se do të japë dorëheqjen para 13 tetorit

Profesor Artan Fuga nëpërmjet një reagimi në Facebook ka komentuar deklaratën e presidentit ditën e sotme. Fuga ka një pyetje për gazetarët, nëse e kuptuan...

Andi Bushati: Meta të japë dorëheqjen, ose do mbetet kukull e...

Analisti Andi Bushati i ftuar në rubrikën “Opinion” në Neës 24 foli për krizën politike ku tha se mbajtja e zgjedhjeve me 30 qershor...

Erion Veliaj: Meta të japë dorëheqjen

Kryebashkiaku  Veliaj ka folur në emisionin Open për qëndrimin e Ilir Metës për çështjen e zgjedhjeve, ku tha se ky qëndrim e nxori kreun...

Jep dorëheqjen zëdhënësja e Trump, Sarah Sanders

Presidenti amerikan Donald Trump ka njoftuar se zëdhënësja e tij Sarah Sanders është larguar nga Shtëpia e Bardhë, pas kritikave të mëdha për punën...

Sot, votimi i parë për Kryeministër në Britani!

Deputetët konservatorë do të fillojnë procesin e zgjedhjes së udhëheqësit të tyre të ri dhe kryeministrit të ardhshëm , në raundin e parë që...

Përgjimet, PD: Në vend që të japë dorëheqjen, Rama shantazhon gazetën...

Pas publikimit nga gazeta gjermane Bild të disa audiopërgjimeve ku njerës të inkriminuar komunikojnë me zyrtarë të lartë të PS dhe zyrtarë publikë, ka...

Karriera politike e Theresa May në foto

Afro një javë më parë, kryeministrja Theresa May lajmëroi se do të dorëhiqej më 7 qershor. Që kur erdhi në pushtet si një politikane, imazhi...

Ministrat britanikë: Sot presim datën e dorëheqjes së kryeministres

Sot pritet që kryeministrja britanike Theresa May të njoftojë për datën që do të dorëhiqet nga qeveria, kanë thënë ministrat e kabinetit për BBC,...