03:24 - 14 Tetor, 2019

Etiketim: Donald Trump

Shtëpia e Bardhë refuzon të bashkëpunojë për të hetuar shkeljet e...

Shtëpia e Bardhë ka refuzuar zyrtarisht, për të bashkëpunuar në lidhje me hetimin e presidentit amerikan Donald Trump. Në një letër Këshilltari i Shtëpisë...

Trump: Joe Biden dhe djali i tij janë të korruptuar, morën...

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka shtuar akuzat për kandidatin demokrat për President Joe Biden. Trump ka thënë se djali i...

Trump i kërkon Kinës të hetojë Joe Biden

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, po përballet me procedurat e shkarkimit, pas akuzave se i ka kërkuar Ukrainës të hetojë...

Hetimi për shkarkim, Trump: Është një grusht shteti

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka komentuar hetimin e demokratëve për shkarkimin e tij. Trump e ka quajtur grusht shteti, këtë...

Trump i kërkon ndihmë kryeministrit australian, për të hetuar Mueller

Presidenti amerikan Donald Trump ka telefonuar kryeministrin e Australisë, Scott Morrison dhe i ka kërkuar ndihmë për një hetim mbi këshilltarin special Robert Mueller,...

Kryemadhi: Fotoja e Ramës me Trump, protokoll. I rëndësishëm takimi me...

Kryetarja e Lëvizje Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka komentuar foton e kryeministrit Rama dhe bashkëshortes së tij me presidentin e Shteteve të Bashkuara...

Njeriu që zbuloi telefonatën mes Trump dhe presidentit të Ukrainës, një...

"Spiuni" që zbuloi telefonatën e presidentit të SHBA-së, Donald Trump dhe presidentit të Ukrainës, Volodymyr Zelensky, është një oficer i CIA-s. Pas kësaj telefonate,...

Telefonata me  Zelenskin që rrezikon Trump/ Ja si mund të shkarkohet...

Anëtarët e Kongresit të SH.B.A.-së janë duke shqyrtuar  një ankesë kundër Donald Trump që mund të çojë në thirrjen për fajësimin, e më pas...

Demokratët nisën procedurat për shkarkimin e presidentit Trump

Kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve, Nancy Pelosi, tha të martën se do të nisë një hetim zyrtar nëse presidenti Donald Trump, duhet t’u nënshtrohet...

Meta mesazh politikës, citon Trump

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka postuar në llogarinë  e tij, Instagram, një video nga fjalimi i Presidentit të Amerikës, Donald Trump. "Nuk ka demokraci,...

Fjalimi i fortë i Trump: E ardhmja u përket patriotëve, jo...

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka mbajtur një fjalim të fortë në Asamblenë e Organizatës së Kombeve të Bashkuara të...

Trump: Gerta Thunberg meriton Nobelin

Gerta Thunberg është vetë 16-vjeçare, pork a tronditur botën dhe udhëheqësit botërore, me këmbënguljen e saj për ndryshiet klimaterike. Ajo është u komentuar në mbarë...

Trump me gjuhë të ashpër ndaj Iranit në OKB: Të bashkohemi...

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, gjatë fjalimit të tij në Asamblenë e Përgjithshme të Organizatës së Kombeve të Bashkuara, ka...

Presidenti Trump shkarkon nga detyra Këshilltarin e Sigurisë, John Bolton

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka shkarkuar nga detyra, këshilltarin e Sigurisë Kombëtare John Bolton. Nëp Twitter-it Trump tha ditën e...

Trump sulmon ashpër CNN: Është e keqja e SHBA

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka sulmuar ashpër median amerikane “CNN”. Trump e ka quajtur CNN, të keqen e SHBA. “CNN...