17:58 - 8 Dhjetor, 2019

Etiketim: Donal Trump

Trump për liderin e ISIS: Ai vdiq si qen, si frikacak

Udhëheqësi i grupit të Shtetit Islamik (ISIS) është vrarë gjatë një operacioni ushtarak amerikan në veriperëndim të Sirisë, ka thënë presidenti, Donald Trump. Duke folur...

Trump-Britanisë së Madhe: Përgatituni të dilni nga BE pa marrëveshje

Britania e Madhe duhet të largohet nga BE pa marrëveshje, nëse nuk siguron kushtet që dëshiron, tha presidenti amerikan Donald Trump, informon dritare.net. Trump, zhvilloi...

Bushati: Letra e Metës për Trump e nxituar, nuk e ka...

Vota e Shqipërisë në OKB në lidhje me rezolutën kundër vendimit të Trump për të shpallur Jerualemin si kryeqytet të Izraelit, ka nxitur mjaft...

Ҫifti presidencial viziton për herë të parë Pearl Harbor

Presidenti i SHBA, Donald Trump dhe Zonja e Parë Melanie Trump kanë bërë një vizitë në Pearl Harbor dhe në Memorialin e USS Arizona,...

Trumpi, Putini dhe marrëdhënia më e rrezikshme në botë

Putini mendonte se më në fund kishte gjetur një President amerikan ku të mbështetej. gabohej… Në nëntor të vitit që kaloi, natën e zgjedhjeve presidenciale,...

“Kur ishte hera e fundit që një aktor vrau një president?”...

Johnny Depp ka shkaktuar “tërmet” në SHBA pasi me shaka sugjeroi se ai e mbështet vrasjen e presidentit amerikan Donald Trump. Nga qyteti i Glastonbury...

Basha flet për takimin me Donald Trump në SHBA

reu i opozitës Lulzim Basha është ndalur sot në Shijak, duke u takuar dhe biseduar me qytetarët. “Plani im për një ekonomi të fortë do...

Zhduken aktivistët që po hetonin fabrikat e Ivanka Trump

Në fund të prillit, Ivanka Trump u vu nën akuzë, pas disa raportimeve, se fabrika kineze, që prodhonte veshje nën markën e saj Ivanka...

Përgjigja epike e Melania Trump, habiti edhe Papa Françeskun

Një bashkëbisedim i shkurtër mes Zonjës së Parë, Melania Trump dhe Papa Françeskut, po bën xhiron në rrjetet sociale. Melania dhe Ivanka Trump po shoqërojnë presidentin...

Foto/ 100 ditët e Trumpit, me karikatura nga e gjithë bota

Më poshtë, një seri karikaturash nga mediat e të gjithë botës, të botuara me rastin e 100 ditëshit të parë në detyrë, të Presidentit...

Foto/ Sfida personale Zuckerberg, ja si i suprizon familjet amerikane!

Mark Zuckerberg ndaloi në Ohio, Newton Falls për t’iu është bashkuar një familje në një darkë surprizë të premten në darkë. Daniel dhe Lisa Moore...