21:01 - 26 Shkurt, 2020

Etiketim: doganë

Foto/ Rradhë të gjata në Kakavijë, pala shqiptare punon me...

Të gjithë udhëtarët që po shkojnë nga Shqipëria për në Greqi, e kanë shumë të vështirë që mbrëmjen e sotme të kalojnë përmes pikës...

Gjirokastër/ Një doganier i arrestuar dhe një tjetër në kërkim, dyshohen...

Në Gjirokastër, një doganier është arrestuar, ndërsa një tjetër është shpallur në kërkim, pasi dyshohet se ata kanë lejuar një mjet tip fuoristradë, të...

Kontrabandë malli në Kukës Morinë, arrestohen 2 doganierë dhe një shofer

Policia e Kukësit ka vënë në pranga dy doganierë dhe një shofer furgoni, për kontrabandë të mallrave. Në flagrancë u arrestuan shtetasit; G.Sh., 29 vjeç,...

Kaos në palën greke në Kakavijë, shqiptarët presin në radhë kilometrike

Prej disa orësh në doganën e Kakavijës është ndërprerë puna nga pala greke si pasojë e rënies së sistemit të tyre kompjuterik. Emigrantët shqiptarë, por...

Çelet zyra doganore e Kosovës, në Durrës

Kryeministri i vendit, Edi Rama këtë të martë ka zhvilluar një takim në Portin e Durrësit, ku ka folur për inaugurimin dhe hapjen e...

Rrugës për Suedi, Flori bllokohet në doganë, i mbajnë pasaportën

Kushdo që ka kaluar doganat në shtete të ndryshme, është përballur, të paktën njëherë me vonesat. Mbajtje pasaportash, kontroll makine apo verifikim dokumentash, procese...

Kush janë deputetët që futën mallra në Shqipëri, pa paguar në...

Dyzetetre deputetë dhe ish-deputetë të Parlamentit Shqiptar kanë marrë autorizim nga organet e Kuvendit, për të futur mjete në pikat kufitare, pa paguar detyrime...

Greva e doganierëve grekë krijon radhë 2 kilometra të gjatë në...

Në pikën doganore në Kakavijë është krijuar radhë e gjatë automjetesh që presin të kalojnë në Shqipëri dhe Greqi. Me qindra automjete presin në...