07:47 - 15 Shtator, 2019

Etiketim: dobesim

Foto/ Të famshmit  që do t’ju frymëzojnë për t’u dobësuar!

Të famshmit duken të përsosur, sipas normave shoqërore. Ne presim që ata të kenë, fytyrë të shndritshme, bel të hollë, pa dhjamë, dhe buzë...

10 mënyra të lehta, për të humbur peshë

Shumë njerëz luftojnë për të humbur peshë duke u sforcuar me dieta të mërzitshme dhe ushtrime të pafundme fizike. Sot, dritare.net ju tregon disa...

Si ta zhdukni dhjamin pa u stërvitur? Hani këto 5 ushqime!

Doni ta largoni barkun, vithet e dhjamosura pa u stërvitur? Atëherë këtu jeni në vendin  e duhur! Për shumë nga ne është një sfidë...

15 mite rreth humbjes së peshës, që s’duhet t’i besoni!

Pesha e tepërt dhe përpjekja për t’u dobësuar, është një nga problemet më aktuale sot. Jo vetëm gratë duan të humbin peshë, por edhe...

8 mënyra si uthulla e mollës ndihmon për t’u dobësuar!

Uthulla e mollës ka aftësi shumë të mira për shëndetin. Një nga funksionet e saj është edhe dobësimi. Është vërtetuar shkencërisht  që uthulla e...

Trup i dhjamosur? Ja ushqimet që ndihmojnë, për t’u dobësuar!

Vera po vjen dhe ju nuk dini çfarë të bëni për t’u dobësuar? Ja cilat janë ushqimet, që ju ndihmojnë! Dëshira për bel më të...

Si ta largoni barkun e dhjamosur në dimër, pa shumë mundim!

Tani në dimër ne hamë çdo ushqim. Shumë kalori, shumë yndyra dhe si përfundim shumë kile dhe bark. Nëse rrobat e trasha të dimrit...

Largoni dhjamin nga trupi, duke ngrënë ushqimet e dietës Atkins!

Doni të dobësoheni sa hap e mbyll sytë? Provoni njëherë edhe dietën Atkins. Nëse dietat e tjera nuk ju kanë bërë punë, ju sigurojmë...

11 Çajrat që zëvendësojnë në mënyrë perfekte një orë palestër

Çaji është një ndër lëngjet  më të konsumuara  pas ujit dhe konsumohet gjerësisht në të gjithë botën. Konsumi i çajit, në përgjithësi, është i...

Ja 8 receta pijesh, që të dobësoheni në kushte shtëpie

E dimë që keni shumë probleme me dobësimin, barkun e fryrë, dhjamin etj. Por dritare.net ka një zgjoje për ju. Ne sjellim për ju...

Humbja e peshës, më e vështirë kur jeni të shkurtër? Ja...

Humbja e peshës është shumë e vështirë. Por për disa njerëz është akoma më e vështirë, kjo për shkak të moshës, peshës, gjatësisë, hormoneve...

Ushqime që ju ngopin, por nuk ju shtojnë asnjë kile? Ja...

Për ata që kanë probleme me peshën dhe kanë frikë se çfarëdo të konsumojnë iua shton atë, ekzistojnë disa ushqime që bëjnë për ta....

Goca, erdhi vera! Nëse doni të dukeni elegante, mos pini ujë...

Po sigurisht! Vera erdhi. Nivelet e energjisë po bien nga dita në ditë. Ndërkohë që gjatë dimrit, ne vishemi trashë, për të mbuluar barkun,...

A ndikon humbja e peshës në rënien e flokëve? Zbulojeni!

Gjatë stinës së verës, flokët bien më shumë se zakonisht.  Para se të bëni panik lexoni infromacionin që dritare.net sjell për ju. E dimë sa...

Ju njohim me pluhurin magjik të kurkumës!

Kurkuma është një bimë e bluar që vjen nga India. Fillimisht kjo bimë përdorej vetëm si pjesë e gatimeve tradicionale indiane dhe jo si...