18:17 - 15 Tetor, 2019

Etiketim: dimer

Ja pse duhet të hani sa më shumë pastërma këtë dimër!

Pastërmaja është një ushqim dimri, i cili bëhet më shumë i shijshëm kur hahet me fasule dhe lakra. Nëse mishi i vicit, lopës, qengjit...

Dimri i ftohtë, koha më e mirë për një puding me...

Si thoni për një puding me kakao, tani që jashtë bën ftohtë? Një ëmbëlsirë e shijshme dhe falë recetës që ju ka sjellë dritare.net,...

Si ta largoni barkun e dhjamosur në dimër, pa shumë mundim!

Tani në dimër ne hamë çdo ushqim. Shumë kalori, shumë yndyra dhe si përfundim shumë kile dhe bark. Nëse rrobat e trasha të dimrit...

Ah ky byreku me qumësht!

Tani që është shumë ftohtë, një nga mënyrat e ngrohjes është edhe ushqimi. Një byrek i ngrohtë me qumësht, është gjithë çfarë ju duhet...

Disa këshilla si të kujdeseni për lëkurën, në dimër!

Në ditë të ftohta, lëkura thahet, bëhet e kuqe dhe shpeshherë irritohet. Për të luftuar lëkurën e thatë, dritare.net ju sjell disa këshilla si...

Rreziku nga infarkti në stinën e dimrit

Mes sporteve dimërore, afateve për të mbyllur në punë dhe pushimeve të verës dhe ushqimeve, kardiologët suedezë kanë ngritur alarmin: sulmet në zemër në...

Zgjidhni këto modele këpucësh, për këmbë të ngroha në dimër!

Nëse tani që është dimër, gishta e këmbëve kanë filluar t’ju mpihen  nga i ftohti, atëherë po lexoni artikullin e duhur. Ndonjëherë çorapet e...

5 mënyra efikase, si të luftoni depresionin e dimrit

Keni frikë nga ditët e shkurtra, të ftohta dhe të errëta të dimrit? Shumë njerëz vuajnë nga çrregullimi sezonal. Ndoshta dhe ju ndiheni pak...

Disa mënyra të zgjuara, si të kujdeseni për makinën në dimër!

Dimri është një kohë jo shumë e dashur për drejtuesit e makinave, pasi në të ftohtë ata kanë shumë probleme me mjetin. Që nga...

Palltot që do t’ju shpëtojnë nga ky i ftohtë!

Kur vjen koha e dimrit dhe kur magjia e dëborës zbehet, ju mendoni: “A do të ngrohet koha sërish?”, “Mezi po pres të vijë...

5 mënyra efikase si të mbani trupin ngrohtë në dimër

Janari është shumë i ftohtë, temperaturat janë të ulëta dhe ekspozimi ndaj të ftohtit është i lartë. Por kjo nuk do të thotë që,...

Ngrohtë dhe bukur? Vetëm këto kombinime, janë zgjedhja e duhur në...

Veshjet e dimrit janë më të vështira për t’u zgjedhur, sepse ju dëshironi të dukeni bukur dhe të ndiheni ngrohtë. Por, si bëhet në...

Këto foto tregojnë se dimri është një sfidë e vërtetë!

Njerëzit që janë të gatshëm të përballen me dimrin e ashpër, pavarësisht sa minus janë temperaturat, sigurisht që mund të përballojnë dhe shumë gjëra...

Keni lëkurë të thatë në dimër? Zhdukeni, me këto 5 këshilla!

Gjatë muajve të dimrit, temperaturat ulen shumë. Është e mundshme që lëkura juaj të vuajë nga kjo. Për shkak të të ftohtit, lëkura juaj...

7 mënyra si të mbani këmbët dhe duart ngrohtë, gjatë dimrit

Duar të ftohta, zemër e ngrohtë, apo jo? Por kujt i intereson kjo në dimër? Kur duar dhe këmbët janë të ftohta, ju nuk...