02:49 - 12 Dhjetor, 2019

Etiketim: dimer

Si të kombinoheni me stil, edhe në dimër, sipas Chiara Ferragnit!

Blogerja e njohur italiane, Chiara Ferragni, numëron miliona ndjekës në Instagram dhe është një model frymëzimi për të gjitha vajzat që duan të vishen...

Ja pse shëndoshemi në dimër!

Dimri, sidomos për hemisferën veriore është vërtet i ashpër. Edhe më të shëndetshmit me një regjiment të rreptë ushqimi, metabolizmi i dobësohet herë pas...

Ide si të kombinoni çizmet, me veshjen tuaj

Çizmet janë domosdoshmëri në dimër, dhe kjo është e kuptueshme kur shohin sesi është moti jashtë. Por si të dukeni gjithmonë me stil, edhe...

Çantat e koleksionit vjeshtë-dimër janë të mrekullueshme! Ja disa sugjerime!

Në këtë sezon jo vetëm veshjet në gardërobën tuaj duhet të ndryshojnë, por edhe çantat. Për këtë arsye, dritare.net ju ka sjellë disa modele...

Ja si mund të kombinoni xhinset, në ditë të ftohta!

Moti i ftohtë është koha kur të gjitha xhinset që keni, vishen. Duke filluar nga modelet e ngushta e deri tek më të gjerat,...

Foto/ Veshjet e thurura, trendi i sezonit vjeshtë-dimër. Ja disa ide...

Mikeshat e mia është koha që t'ju njoh me një veshje, të lëmuar dhe të rehatshme. Sigurisht që po flasim për triko të thurura...

Ja pse duhet të hani sa më shumë pastërma këtë dimër!

Pastërmaja është një ushqim dimri, i cili bëhet më shumë i shijshëm kur hahet me fasule dhe lakra. Nëse mishi i vicit, lopës, qengjit...

Dimri i ftohtë, koha më e mirë për një puding me...

Si thoni për një puding me kakao, tani që jashtë bën ftohtë? Një ëmbëlsirë e shijshme dhe falë recetës që ju ka sjellë dritare.net,...

Si ta largoni barkun e dhjamosur në dimër, pa shumë mundim!

Tani në dimër ne hamë çdo ushqim. Shumë kalori, shumë yndyra dhe si përfundim shumë kile dhe bark. Nëse rrobat e trasha të dimrit...

Ah ky byreku me qumësht!

Tani që është shumë ftohtë, një nga mënyrat e ngrohjes është edhe ushqimi. Një byrek i ngrohtë me qumësht, është gjithë çfarë ju duhet...

Disa këshilla si të kujdeseni për lëkurën, në dimër!

Në ditë të ftohta, lëkura thahet, bëhet e kuqe dhe shpeshherë irritohet. Për të luftuar lëkurën e thatë, dritare.net ju sjell disa këshilla si...

Rreziku nga infarkti në stinën e dimrit

Mes sporteve dimërore, afateve për të mbyllur në punë dhe pushimeve të verës dhe ushqimeve, kardiologët suedezë kanë ngritur alarmin: sulmet në zemër në...

Zgjidhni këto modele këpucësh, për këmbë të ngroha në dimër!

Nëse tani që është dimër, gishta e këmbëve kanë filluar t’ju mpihen  nga i ftohti, atëherë po lexoni artikullin e duhur. Ndonjëherë çorapet e...

5 mënyra efikase, si të luftoni depresionin e dimrit

Keni frikë nga ditët e shkurtra, të ftohta dhe të errëta të dimrit? Shumë njerëz vuajnë nga çrregullimi sezonal. Ndoshta dhe ju ndiheni pak...

Disa mënyra të zgjuara, si të kujdeseni për makinën në dimër!

Dimri është një kohë jo shumë e dashur për drejtuesit e makinave, pasi në të ftohtë ata kanë shumë probleme me mjetin. Që nga...