15:25 - 18 Shkurt, 2020

Etiketim: dialog

Spiropali-Bashës: S’kemi kohë për të humbur me ju, brenda dhjetorit votojmë Reformën...

Zëdhënësja e qeverisë, Elisa Spiropali i ka dërguar një mesazh liderit të opozitës, Lulzim Basha, në Facebook. Spiropali shkruan se, Basha dhe opozita duhet...

Opozita ka zbutur kërkesën për largimin e Ramës/ Ja si përgjigjet...

E ftuar në Report TV, në një intervistë kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, e pyetur nëse opozita është zbutur nga kërkesa për largimin e...

Kryemadhi: Fajin e ka Rama, ne e kemi zgjidhjen për krizën

Pas takimit në selinë e PD-së, ku opozitarët u mblodhën për të  diskutuar në lidhje hartimin e një plani, që do të nxjerrë vendin...

Dialogu me opozitën, Rama: I gatshëm të shkoj në selinë e...

Kryeministri Edi Rama, ka thënë se është i gatshëm për dialog politik që do të çonte në zgjidhjen e krizës në vend. Rama ka thënë...

Dilalog me Ramën kryeministër? Ja si përgjigjet Petrit Vasili!

I pyetur nëse do të ketë dialog mes opozitës dhe qeverisë, me Edi Ramën kryeministër, nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, tha se nuk dialogon...

Vendimi i Bundestag për negociatat, DW: Shenja për dialog në Shqipëri

Votimi i deputetëve në Bundestag-un gjerman, në mbrëmjen e të enjtes ( 26.09.2019) në favor të Shqipërisë për hapje me BE të bisedimeve të...

Dialog me PD? E pse?

Nga Endri Kajsiu Lulzim Basha ka gjetur një argument absurd për të refuzuar ftesën e OSBE-në dhe kryeministrit Rama për tu bashkuar në një tryezë...

Mathew Palmer: Opozita të ulet në dialog me qeverinë

Mathew Palmer, i dërguar i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor i tha Zërit të Amerikës se administrata amerikane mbetet e angazhuar...

Bëri thirrje për dialog, PD-PS i përgjigjen ambasadorit Soreca përmes “Zërit...

Në Tiranë, ambasadori i Bashkimit Europian, Luigi Soreka, ftoi partitë politike të nisin dialogun për tema të rëndësishme të vendit. Ai tha se një...

Do të ulet në dialog me Ramën? Ja si përgjigjet Basha!

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu u shpreh pak ditë më parë se Basha dhe Rama duhet të uleshin në një tryezë, për të...

Pakti me Metën është frikshmërisht i pashmangshëm

Nga Ben Andoni Ilir Meta është presidenti i rradhës së Republikës. U parashikua në fillim se nën të do të kishim një presidencë të paqme,...

Mogherini e prerë: Nuk ka kushte për dialog Kosovë-Serbi pa heqjen...

“Derisa tarifa që u ka vënë Prishtina mallrave të importuara nga Serbia dhe Bosnje e Hercegovina, mbetet në fuqi, nuk shoh kushte për thirrjen...

Haradinaj takon kryeminsitren Britanike, ja çfarë i kërkon!

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka zhvilluar një takim me kryeministren e Britanisë së Madhe, Theresa May, në kuadër të Samitit të Vendeve të...

Luigi Soreca thirrje palëve: Tregoni pjekuri politike, dialogoni urgjentisht!

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Shqipëri, Luigi Soreca u ka bërë thirrje palëve politike, që të tregojnë pjekuri politike dhe të angazhohen urgjentisht në...

Krerët e OSBE: Angazhohuni në dialog, zgjedhjet e së dielës të...

Kryetari i OSBE-së në detyrë dhe Ministri i Punëve të Jashtme dhe Çështjeve të Sllovakisë Miroslav Lajçák, Sekretari i Përgjithshëm i OSBE-së Tomas Greminger,...