03:54 - 24 Tetor, 2019

Etiketim: det

Gomonia pëson defekt në mes të detit në Vlorë, shpëtohen 5...

Policia Kufitare ka shpëtuar 5 persona që ishin në bordin e një gomoneje, në mes të detit, në Vlorë. Gomonia kishte pësuar defekt në...

Bes Kallaku poston foton me Ajkën: Zot, a ke një minutë...

Një vit më parë, aktori i humorit Bes Kallaku dhe këngëtarja Xhensila Myrtezaj u bënë prindër për herë të parë. Edhe pse Besi dhe Xhensila...

Rama poston foton me Lindën dhe Zahon në plazh

Prej ditësh kryeministri, Edi Rama ka nisur pushimet në jug të vendit. Këtë na e ka treguar vetëm kryeministri teksa poston foto me Zahon...

“Trafik detar në Shqipëri”, Paulin Ndreu: Janë marrë masa për sigurinë...

Drejtori i Përgjithshëm Detar, Paulin Ndreu tha në "Dritare me Rudinën" se,  janë marrë masa për mbarëvajtjen dhe sigurinë më të madhe në bregdetet...

Lezhë, mbytet në det 76-vjeçari

Një ngjarje e rëndë është shënuar sot në Lezhë. Në plazhin Tale, është mbytur në det shtetasi D.F., 76  vjeç, Mësohet se viktima ishte banues...

Meta poston videon duke notuar: Më mirë në det, se në...

Kreu i shtetit, Ilir Meta ka postuar një video në rrjete socialse, ku shfaqet teksa noton në det. Ndërkohë, përbri videos, Meta shkruan: "MOTTO OF...

Meta poston foto nga plazhi: Miq, ju uroj një mbrëmje të...

Presidenti i Republikës Ilir Meta, pasditen e kësaj të shtune po e kalon në plazh. Këtë na e ka treguar vetë Meta, i cili...

Durrës/ Pasi u la në det, i moshuar humb jetën

Një i moshuar ka humbur jetën ditën e sotme, në Durrës. Mësohet se 70-vjeçari është duke u larë pranë pistës “Iliria”, ku nuk është...

Stuhi të fuqishme në det, ja deri në sa ballë parashikohen...

Drejtoria e Përgjithshme Detare ka dhënë njoftim për të gjithë portet detare të vendit, që ditën e hënë do të ketë stuhi të fuqishme...

Video/ Tufa e delfinëve shoqëron anijen me turistë në Sarandë, spektakël...

Një familje e madhe delfinësh i kanë bërë pushimet të paharruara për një grup turistësh në Sarandë. Gazetarja Shpresa Dine raportoi për “BalkanWeb” se delfinët...

Deti të ndryshon jetën. Ja si e ndryshoi fatin e dy...

Deti Aral që solli pasuri në fshatrat e Kazakistanit dhe një fat të keq për fqinjët e bregut të kundërt në Uzbekistan! Madi Zhasekenov ishte...

Foto/ Autoritetet janë në hall, turistët bëjnë seks në det

Gjithmonë e më shumë britanikët po kërkojnë të pushojnë në destinacione turistike të famshme për jetën e shfrenuar. Prenotimet e ditëve të fundit tregojnë se...

Ndjeheni të rrezikuar në det, gabimet që nuk duhet t’i bëni...

Gjatë verës, shumica e njerëzve duan të shkojnë në plazh për t’u çlodhur apo për të shpëtuar nga vapa.Megjithatë, deti e në raste të...

Seks në mes të detit, policia arreston katër të rinjtë

Disa djem shqiptarë janë bërë pjesë e një skene të paparë të ndodhur në plazhin e Cape Cod të Shteteve të Bashkuara, ku katër...

Makina hyn në det, pushuesit nuk u besojnë syve ç’ndodh më...

Nuk ndodh shpesh që të shohim një makinë që t’i afrohet bregut e jo më të hyjë në det. Makina e tipit “Benz” hyri në...