00:34 - 18 Shkurt, 2020

Etiketim: deshtim

Basha për negociatat: Propozimi ynë vazhdon të mbetet në tryezë

Lideri i opozitës, Lulzim Basha ka zhvilluar sot takim me ministrin e Jashtëm austriak, Alexander Schallenberg. Pas takimit me ministrin, Basha tha se, Partia...

Monika Kryemadhi: Kemi dështuar, nuk e bëjmë dot Shqipërinë

Monika Kryemadhi gjatë një një takimi me maturantët është shprehur se politika ka dështuar në bërjen e Shqipërisë shtet, për këtë arsye u bën...

Ngjela: Opozita ka dështuar, shpresoj të ndërhyjnë ndërkombëtarët

Avokati i njohur, Spartak Ngjela tha në "Dritare me Rudinën" se, Partia Demokratike ka dështuar në aksionin e vet. Ngjela thekson se, shpreson që...

Brexit, deputetët nuk mbështesin përsëri propozimet

Deputetët britanikë nuk kanë arritur sërish të bien dakord, në lidhje me marrëveshjen Brexit, për daljen nga BE. Komisionet votuan për 4 alternativa ndaj marrëveshjes...

Ish-modelja falimenton, fotografohet duke qarë

Ish-modelja 40-vjeçare, Katie Price një javë më parë ka shpallur falimentimin. Ndërkohë Katie është fotografuar së fundmi duke qarë, dhe ngushëllohej nga dadoja e...

Pse dështoi protesta, sot në Kukës!

Nga Isa Myzyraj  Të dielën Kukësi i ngjante një qyteti në shtetrrethim, pasi forca të shumta të policisë kishin shkuar nga Tirana, për të mbajtur...

Ndriçim Xhepa: S’më blen dot askush, ja e vërteta e punës...

Nga Suadela Balliu “Kam  pesëmbëdhjetë vjet që e jap këtë kontribut të vogël qytetar për komunitetin ku banoj.” përgjigjet Ndriçim Xhepa, një ditë pas lajmeve që...

Kur dështon një njeri!

Nga Lis Bukuroca Të jesh i varfër nuk është turp, të mos e luftosh varfërinë, po! Të jesh popull i varfër nuk është turp (shpesh ndikojnë...

Foto/ Dështimet në arkitekturë, kur ndërtimet nuk bëhen sipas planit

Një njeri  i talentuar nuk ka nevojë për një manual, për të bërë gjëra kreative. Por ka raste që talenti nuk mjafton për të...

Dështimet e mëposhtme janë të pafalshme

  Nuk janë të pakta gabimet e bëra gajtë instalimit të  pajisjeve të ndryshme në ambjentet e shtëpisë apo atyre publike. Pavarësisht se  shumica janë...

Dështim, vetullat më qesharake që keni parë

Vetullat janë një tipar shumë i rëndësishëm në fytyrën tonë ndaj është shumë e rëndësishme të kujdesemi dhe të ruajmë formën me të mirë...