16:54 - 5 Dhjetor, 2019

Etiketim: deputete

Tha se protestuesi kishte vdekur/  Ish-deputetja: Jam e lumtur, që më...

Ish-deputetja e PD-së, Oriola Pampuri ka reaguar pas lajmit që dha, duke thënë se një nga protestuesit kishte ndërruar jetë pas përplasjeve në Astir. ...

Emërimet në Gjykatën Kushtetuese/ Meta-deputetëve: Lexoni nenet dhe veproni pa humbur...

Sot votohen në Kuvend limitet e afatit ë përcaktuara nga Kushtetuta për zgjedhjen e dy anëtarëve të rinj të Gjykatës Kushtetuese. Për këtë ka reaguar...

Meta ripublikon letrën që i dërgoi Ruçit, për Gjykatën Kushtetuese, ka...

Kreu i shtetit, Ilir Meta ka ripublikuar në Facebook, letrën që i ka dërguar  kryetarit të Kuvendit, Gramoz Ruçi, për Gjykatën Kushtetuese. Ndërsa vlerëson...

Vetëvendosjes i shtohet një deputet nga votat e diasporës

  Lëvizja Vetëvendosje nuk do të ketë 31, por 32 deputetë në legjislaturën e re, të dalë nga zgjedhjet e 6 tetorit. Një deputet nga VV,...

Video/ Ja si ndodhi aksidenti që i mori jetën vëllait të...

Mbrëmjen e së shtunës humbi jetën në një aksident vëllai i deputetes së Partisë Socialiste, Blerina Gjylametit, Elton Maçolli. Së fundmi ka dalë një video,...

Emrat/ Kush janë 31 deputetët e rinj të Vetëvendosjes!

Lëvizja Vetëvendosje në Kosovë, është shpallur fituese e zgjedjeve të 6 tetorit. Tanimë është mësuar edhe lista paraprake e kandidatëve më të votuar të VV,...

Kryemadhi: Ja çfarë fshihet pas deputetëve që morën mandatin!

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi është shprehur jo e penduar për djegien e mandateve. E ftuar në Syri.net, Kryemadhi I quajti deputetët e rinj...

Myslim Murrizi-Ramës: Brenda KÇK ka deputetë, ministra dhe kryebashkiakë

Kryeministri i vendit, Edi Rama tha sot gjatë seancës plenare se, Parlamenti do të shpallë në kërkim grupin KÇK, brenda të cilit janë prokurorë...

Myslim Murrizi: T’u japim deputetëve të rinj 1 miliardë lekë, që...

Deputeti, Myslim Murrizi ka deklaruar në Konferencën e Kryetarëve, se deputetëve të rinj nga PD-ja dhe LSI-ja duhet t'u jepen shtëpi. Murrizi i kërkoi...

Emrat/ Basha: Ja 17 kryebashkiakë dhe deputetë të Ramës të lidhur...

Lideri i opozitës, Lulzim Basha përmes një deklarate për medie, ka renditur kryebashkiakët dhe deputetët e kryeministrit Rama, që  sipas tij janë të lidhur...

Deputetja e opozitës së re i jep fund beqarisë, në moshën...

Deputetja e opozitës në Parlament, Majlinda Halilaj pritet t'i japë fund beqarisë në moshën 42-vjeçare. Mësohet se Halilaj do të martohet më datën 31 korrik,...

Gazetarja përplaset me deputeten: Çdo palë është e përlyer

Gazetarja, Edlira Gjoni dhe deputetja e pavarur, Elda Hoti janë përplasur në emisionin "Dritare me Rudinën". Gjoni tha se beson se secila palë ka...

Përfundon mbledhja e Kryesisë së PS, ja porositë e Ramës për...

Ka përfunduar mbledhja e Kryesisë së Partisë Socialiste. Mësohet se, kryeministri i vendit, Edi Rama u ka dhënë porosi deputetëve, në lidhje me mbarëvajtjen...

Foto/ Motra e Kostandinos Kacifa, kandidate për deputete në parlamentin grek

Motra e Kostandinos Kacifës, minoritarit të vrarë në Bularat më 28 tetor 2018 pas një përplasjeje me forcat e policisë shqiptare, Ermioni Kacifa do...

Krasniqi: Durrësi ka grupe më të fortë se Avdylajt, kanë emëruar...

Analisti Afrim Krasniqi ishte i ftuar në “Ditarin” e orës 19:00 në A2 CNN ku foli për publikimet e “Bild”, të përgjimeve mes kreut...