03:32 - 7 Dhjetor, 2019

Etiketim: denim

Pas dënimit për shpifje, Tabaku:  Fatkeqësisht, gjyqtarja zgjodhi të besojë kryeministrin

Gjykata ka dënuar me 300 mijë lekë të rinj ish-deputeten Jorida Tabaku, pas padisë së kryeministrit Rama për shpifje. Pas kësaj, Tabaku ka reaguar...

Ngatërruan himnin shqiptar, UEFA 20 mijë euro gjobë për Francën

Në shtator të muajti të shkuar, në stadiumin Stade de France, u zhvillua ndeshja mes Francës dhe Shqipërisë. Kujtojmë se në atë përballje, francezët,...

Akuzohet për korrupsion, dënohet me burg gjykatësi Roland Hysi

Gjykata e Krimeve të Rënda, ka dënuar me 4 vite e 6 muaj burg gjykatësin e Fierit Roland Hysi, ndërsa për shkak të gjykimit...

Rrëfimi i gjykatëses famëkeqe serbe, që e dënoi Albin Kurtin me...

Gjyqtarja serbe e masave të dhunshme e instaluar në Prishtinë, Danica Marinkoviq e cila gjatë viteve 90’të pothuajse ka dënuar të gjithë shqiptarët që...

Fotoja e Ramës me Obamën, Berisha: Kryeministri të dënohet me 5...

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka komentuar kërkesën e opozitës për hetimin e kryeministrit Rama, në lidhje me financimin e panjohur për një foto të Edi...

Dhuna në ndeshje/ Dënohen tifozët dhe dy klubet e kryeqytetit

Pas incidentit që ndodhi në ndeshjen e derbit kryeqytetas, ku tifozët e Tiranës dhe Partizanit, u përplasën fizikisht, Komisioni i Disiplinës, ka  dënuar të...

Pak ditë më parë u dënua nga Gjykata, Saimir Tahiri fotografohet...

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, i cili pak ditë më parë u dënua me 3.4 vjet shërbim prove, nga Gjykata e Krimeve të Rënda,...

Flamur Noka: Saimir Tahiri i ka përgjuar të gjithë edhe ambasadorët

Ish-ministri i Brendshëm i Partisë Demokratike, Flamur Noka ka lëshuar deklarata të forta nga studio e “Top Talk” në lidhje me ish-ministrin Saimir Tahiri. Noka...

Vendimi për Tahirin/ Ambasada Britanike: Sistemi gjyqësor po maturohet

Për vendimin e gjykatës ndaj Saimir Tahirit ka reaguar edhe Ambasada e Britanisë së Madhe në Tiranë. Ambasada shprehet se, ky vendim tregon se, sistemi...

Tahiri: Ta kishin bërë si burrat, të më kishin dënuar për...

Pas njohjes me vendimin e Gjykatës, ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri është prononcuar për mediat. Ai është dënuar me 3.4 vjet shërbim prove, për...

Damian Gjiknuri mbron kolegun: Nuk janë prova, çështja do të marrë...

I ftuar në rubrikën "Opinion", në  News 24, ish-ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri ka folur për gjyqin për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir...

Kryebashkiaku i Vaut të Dejës: Do ta hedh në gjyq Bardhin...

Pak kohë më parë sekretari i përgjithshëm i partisë demokratike, Gazmend Bardhi, akuzoi kreun e bashkisë së Vaut të Dejës, Mark Babanin, se ka...

Mungesa e fëmijëve në burg, brengë përtej çdo përfytyrimi! 

        Nga Av. Denisa Daka  Të vizitosh burgun është gjithnjë një përvojë e veçantë, ndërsa vizita në burgun e grave është shumë mbresëlënëse, nga pikëpamja njerëzore...

Theu lejen e burgut dhe vrau një person, ja dënimi për...

Gjykata e Shkodrës ka vendosur masën e sigurisë, 'arrest me burg', për Artan Koçekun, i cili u arrestuar tri ditë më parë. Koçeku është përgjegjës për...

Video/ Rreng një të pastrehu, burg për blogerin dhe bllokim të...

Një bloger Youtube që i bëri rreng një burri të pastrehë duke i dhënë një biskotë Oreo të mbushur me pastë dhëmbësh, u dënua...