16:18 - 23 Janar, 2020

Etiketim: dëmtim

9 gjërat që nuk duhet t’i mbani kurrë në magazinë

Mund të keni gjëra në shtëpi që nuk ju hynë në punë, por dhe nuk doni t’i hidhni, kështu ju i mbani ato në...

Stop! Nëse vazhdoni të fërkoni sytë, këto gjëra do ju ndodhin!

Nëse keni alergji të këqija, ose shikoni në ekranin e kompjuterit për një kohë të gjatë, ndonjëherë asgjë nuk është më e kënaqshme, sesa...

Takat e larta nuk dëmtojnë vetëm këmbët, ja pjesët e trupit...

71% e grave që i mbajnë takat, përjetojnë dhimbje kur i veshin ato. Por nuk janë vetëm këmbët tuaja që dëmtohen nga takat. Pjesët...

Video/ Qafështama, parku i magjishëm që kërkon rrugë!

Foto dhe video nga Kostandin Poga Parku Kombëtar i Qafështamës, është një vend piktoresk. Teksa ndjen erën e pishave, ahut e dëllinjave, të thuash se është...

Pas dëmtimit në ring, vdes boksieri 27 -vjeçar

Boksieri Patrick Day ka vdekur në moshën 27-vjeçare, katër ditë pasi pësoi një dëmtim të trurit në një përballje kundër  Charles Conëell. Amerikani ra në...

Klosi: Tërmeti i shtatorit shkundi dhe turizmin

Ministri i Turizmit, Blendi Klosi i ftuar në emisionin “Arena” në RTV Ora zbulon se shtatori pati një rënie të konsiderueshme të turistëve. Blendi Klosi: "Kompatinë...

Asnjëherë mos e mbani telefonin në këto vende!

Telefonat janë bërë pjesë e pandarë e jetës së njeriut. Njerëzit mund të jetojnë pa oksigjen, por pa telefon jo. Të gjithë e dimë...

Foto/ Shikoni sa është dëmtuar syri i Ronaldos, nga ndeshja e...

Kohët e fundit Cristiano Ronaldo është transferuar nga Real Madridi te Juventus, me një marrëveshje prej 99 milionë paund. Ndërkaq, për të dhënë më të...

Bëni kujdes! Këto shenja tregojnë që ju keni dëmtim nervash!

Në trurin tonë ka miliarda nerva. Shumica e tyre janë periferikë, si degët e një peme që përhapen në të gjithë trupin dhe përcjellin...

6 veprimet e përditshme që dëmtojnë rëndë veshkat

Veshkat janë dy organe çift në formën e kokrrave të fasules të vendosura në dy anët e shtyllës kurrizore, menjëherë poshtë zgavrës abdominale. Në...

Shokon taksisti zviceran: Nuk transportoj shqiptarë, sepse…

Në qytetin Arbon të kantonit Thurgau, një shofer zviceran taksie i indinjuar ka shkruar publikisht në Facebok se nuk pranon të transporton më shqiptarë...