07:45 - 15 Shtator, 2019

Etiketim: dëmtim

Asnjëherë mos e mbani telefonin në këto vende!

Telefonat janë bërë pjesë e pandarë e jetës së njeriut. Njerëzit mund të jetojnë pa oksigjen, por pa telefon jo. Të gjithë e dimë...

Nëse vazhdoni të fërkoni sytë, këto gjëra do ju ndodhin!

Nëse keni alergji të këqija, ose shikoni në ekranin e kompjuterit për një kohë të gjatë, ndonjëherë asgjë nuk është më e kënaqshme, sesa...

9 gjërat që nuk duhet t’i mbani kurrë në magazinë

Mund të keni gjëra në shtëpi që nuk ju hynë në punë, por dhe nuk doni t’i hidhni, kështu ju i mbani ato në...

Foto/ Shikoni sa është dëmtuar syri i Ronaldos, nga ndeshja e...

Kohët e fundit Cristiano Ronaldo është transferuar nga Real Madridi te Juventus, me një marrëveshje prej 99 milionë paund. Ndërkaq, për të dhënë më të...

Bëni kujdes! Këto shenja tregojnë që ju keni dëmtim nervash!

Në trurin tonë ka miliarda nerva. Shumica e tyre janë periferikë, si degët e një peme që përhapen në të gjithë trupin dhe përcjellin...

6 veprimet e përditshme që dëmtojnë rëndë veshkat

Veshkat janë dy organe çift në formën e kokrrave të fasules të vendosura në dy anët e shtyllës kurrizore, menjëherë poshtë zgavrës abdominale. Në...

Shokon taksisti zviceran: Nuk transportoj shqiptarë, sepse…

Në qytetin Arbon të kantonit Thurgau, një shofer zviceran taksie i indinjuar ka shkruar publikisht në Facebok se nuk pranon të transporton më shqiptarë...