17:17 - 29 Janar, 2020

Etiketim: De Biazi

De Biazi e thotë troç: Jam xheloz për Rejan!

  Ish-trajneri i kombëtares tonë, Gianni De Biasi do të marrë pjesë sot në inaugurimi ne stadiumit të ri "Air Albania", ndërsa do ta ndjekë...

Andi Lila: Ja trajneri më i mirë i Shqipërisë!

Andi Lila është një futbollist mjaft i dashur, dhe i talentuar shqiptar. I ftuar në puntatën e parë të “Shiko kush Luan” Lila u është...

A do të kthehet si trajner? Flet De Biazi

Ish-trajneri i Kombëtares, i cili shkroi historinë me kuqezinjtë, është shfaqur sërish në kryeqytetin shqiptar, por këtë herë asnjë prej këtyre pyetjeve që ngrenë...

De Biazi mbron Panuçin: Ja pse Shqipëria humbi ndaj Skocisë!

Ish-tekniku i Kombëtares shqiptare të futbollit,  Gianni De Biasi, ka reaguar pas humbjes skandaloze të Shqipërisë përballë Skocisë të shtunën mbrëma në Shkodër. De Biazi...

De Biazi: Kam oferta nga dy klube dhe një kombëtare në...

Ish-trajneri kuqezi, De Biazi, i cili e dërgoi Shqipërinë për herë të parë në finalet e një kompeticioni madhor, në “Euro 2016”, ka mbetur...

De Biazi: Nëse nuk më përzini, do të jem ende shtetas...

Ish-trajneri i Kombëtares Shqiptare, pas marrjes së nënshtetësisë shqiptare, ka votuar në një qendër votimi te “Xhamlliku” në Tiranë. Pas votimit si të gjithë qytetarët...

Zgjedhjet/ Ja ku do të votojë De Biazi!

Xhani De Biazi nuk është më në krye të Kombëtares shqiptare të futbollit, por nënshtetësia shqiptare i jep atij mundësinë që të jetë një...

De Biazi: Ja kur e vendosa ikjen nga kombëtarja!

Humbja ndaj Luksemburgut ishte ajo që shtyu Xhani De Biazin t’i jepte lamtumirën skuadrës. Deri në ato momente, tekniku mendonte se mund të vazhdonte...

Largimi i De Biazit, del në skenë emri i trajnerit italian

Xhani De Biazi dha dorëheqjen nga drejtimi i Kombëtares. Po kush do të jetë emri që do ta zëvendësojë? Mundësia për një trajner shqiptar...

Atë që na ngriti kokën, nuk mund ta largojmë me kokën...

Nga Mentor Kikia Kur ai erdhi me flamurin Kuq e Zi dhe me fitoren historike të Shqipërisë, të gjithë nxituan ti shtrojnë tapetin e kuq...

Shqipëria mbetet pa trajner, Xhani De Biazi jep dorëheqjen

Trajneri Xhani De Biazi ka dhënë sot dorëheqjen nga drejtimi i kombëtares shqiptare të futbollit. Pas njoftimit të djeshëm se nuk do të rinovonte...

Duka i përgjigjet De Biazit: I besuam dashurinë e jetës

Trajneri i kombëtares shqiptare, De Biazi, tha në një konferencë për shtyp se ishte i pakënaqur për mënyrën se si reaguan në Shqipëri, pas...

De Biazi flet pas triumfit në Izrael: U thashë lojtarëve në...

Trajneri i kombëtares shqiptare, Xhani De Biazi, tregon se pas humbjes në Itali u kishte thënë lojtarëve që do të fitonim me rezultatin 0-3...

De Biazi: Një italian e bëri skuadrën të fluturojë, tani të...

Trajneri i kombëtares shqiptare, Xhani De Biazi, foli për “Supersport” që nga hoteli pas humbjes së pësuar në miqësoren ndaj Luksemburgut. Ai ia vendos...

Erion Veliaj mendon për një fëmijë: Ka ardhur koha …

Teksa ka folur për ndeshjen Shqipëri- Itali dhe humbjen e kuqezinjve, kryebashkiaku Veliaj analizoi edhe rolin e De Biazit. Veliaj tha se ai është...